”İnsanlar zıvanadan çıkmış !””İnsanlar zıvanadan çıkmış !”

''İnsanlar zıvanadan çıkmış !''

Nazlı, Mehmet Turgut imzalı 46 dergisinde 68 kuşağıyla günümüzü kıyasladı: “O dönemin efsane hippi felsefesini artık takan yok! Dünya kötü durumda, insanlar ise iyice zıvanadan çıktı. Ortam vahşi ve cani… Bencillik ise diz boyu!”

Pop müziğin sevilen isimlerinden Nazlı; 68 kuşağını simgeleyen Herbie otomobille, 46 dergisi için Mehmet Turgut’a poz verdi. Güzel şarkıcı dünyaya bakışını, ruh hallerini, müziğin hayatındaki yerini anlattı… Hayatımın genelinde tercihim hep aydınlık tarafta durmaktan; umutlarımdan, hayallerimden, amaçlarımdan her ne olursa olsun vazgeçmemekten yana…

TARİHE GEÇECEK KAHRAMAN YOK

Çok değişken ve duygusal bir yapım var. Dolayısıyla bazen kendimi bir anda karanlıkların ortasında bulabiliyorum. Ama karanlıklardan nasibimizi almadan, aydınlığın kıymetini bilemeyiz. Kolumda ‘Zorlu yollardan yıldızlara doğru’ anlamında Latince dövmem var. 68 kuşağı; dünyadaki emperyalist düzene karşı çıkan, inançları, ideolojileri uğruna tüm benliğini ortaya koyan cesur barış savaşçılarının dönemiydi. Dünyanın şu anki durumundan dönüp de o günlere bakınca, 68 kuşağının baş kaldırısına hak vermemek elde değil. Biz tarihe geçecek kahramanların olmadığı bir dönem yaşıyoruz.

İNSANLIK ZIVANADAN ÇIKTI

Hippi felsefesini artık takan yok! Dünya tarihten ders almak yerine, gün geçtikçe daha da kötü olaylara sahne oluyor. Sanki insanlar iyice zıvanadan çıkmış gibi… Kötümser konuşmak istemem ama ne yazık ki ülkemin ve dünyanın geleceği adına pek de umutlu olamıyorum. Beş sene siyaset programı editörlüğü yaptım. Bu süreçte, dünyada ve ülkemizde yaşananlardan o kadar çok etkilendim ki artık yaşananlardan kaçmak, olayları duymamak istiyorum. Çünkü “Nereye gidiyoruz?” sorusunun bilinmeyen cevabı, insanı derin bir umutsuzluğa itiyor.

SAHNEDE RAHATIM AMA FOTOĞRAF ÇEKİMİNDE KASARIM

Müziğe her daim çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. En mutlu ve huzurlu dönemlerde de, en depresif ve çıkmazda olduğumuz anlarda da… Müziksiz bir dünya düşünülemez. Ruhlarımızın aynası müzik…

Fotoğraf çekimleri, işimin önemli bir parçası olmakla birlikte; klip, televizyon, sahne çalışmalarında ne kadar rahatsam, fotoğraf çekimlerinde bir o kadar kasılır ve zorlanırım. İçimde sakladığım bütün utangaçlığım ve çekingenliğim; fotoğraf makinesinin karşısında dışarı atıyor kendini!

Ama Mehmet Turgut o kadar rahat ve çalışması keyifli bir sanatçı ki; çekim nasıl başladı, ben ne ara onlarca poz verdim, nasıl bu kadar rahat oldum, nasıl bitti anlamadım bile! Yani bu çekim benim için bir milat oldu. (Günaydın)

”İnsanlar zıvanadan çıkmış !” yazısına ait etiketler :
”İnsanlar zıvanadan çıkmış !” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

”İnsanlar zıvanadan çıkmış !” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.