İnsan klonuna bir adım daha yaklaşıldıİnsan klonuna bir adım daha yaklaşıldı

Amerikalı araştırmacıların, maymun embriyolarından embriyonik kök hücre oluşturmayı başararak, tedavi amacıyla insan klonlama yönünde bir adım daha attıkları belirtildi.

Avustralya’da yapılan kök hücre araştırmaları toplantısında konuşan bilim adamları, klonlanmış rhesus maymunlarından (al yanaklı şebek) embriyonik kök hücre oluşturduklarını açıkladı.

ABD’deki Ulusal Primat Araştırma Merkezinden Shoukhrat Mitalipov, yenilenmiş Somatik Hücre Çekirdek Naklini kullanarak bu çalışmayı yaptıklarını söyledi. Mitalipov’un henüz onaylanmamış bu çalışması, insanlar dahil yetişkin primatların klonlanmasına bilim adamlarını bir adım daha yaklaştırıyor.

Melbourne’daki Monash Üniversitesinden kök hücre araştırmacısı Alan Trounson, “Uzun zamandır bu kanıtı bekliyorduk” dedi.

Bu araştırmaya kadar, klonlanmış primat embriyonlarından embriyonik kök hücre oluşturma çalışmalarının başarısız olduğu belirtiliyor. Güney Koreli bilim adamı Woo Sook Hwang, insan yumurtaları kullanarak bunu başardığını açıklamış, ancak bu açıklamanın doğru olmadığı ortaya çıkmıştı.

İnsan klonuna bir adım daha yaklaşıldı yazısına ait etiketler :
İnsan klonuna bir adım daha yaklaşıldı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“İnsan klonuna bir adım daha yaklaşıldı” için 1 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Bu maymunlardan bi tane eve almak lazım 😀

İnsan klonuna bir adım daha yaklaşıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.