İftar sonrası diş tedavisiİftar sonrası diş tedavisi

İftar sonrası diş tedavisi

Tepebaşı Ağıs ve Dİş Hastanesi’nde, ramazan ayında oruç nedeniyle diş tedavilerin aksamaması için iftar sonrası poliklinik hizmeti verilecek.

Tepebaşı Ağız ve Diş Hastanesi’nde, Ramazan ayında oruç nedeniyle diş tedavilerinin aksamaması için iftar sonrası poliklinik hizmeti verilecek.

Tepebaşı Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Murat Yılmaz, her yıl Ramazan süresince oruç nedeniyle hasta sayısında düşüş olduğunu belirterek, bu yıl bu durumun önüne geçmek için önlem aldıklarını bildirdi.

Ramazan süresince gündüz saatlerindeki hasta sayısının yetersizliği nedeniyle dileyen diş hekimlerinin mesai saatlerine esneklik getirdiklerini anlatan Yılmaz, şu bilgileri verdi:

”Hastanemizde acil hastalar için uygulanan 24 saat nöbet sistemi devam edecek. Bu sistem zaten sadece acil hastalar için uygulanıyor. Ancak Ramazan ayında bundan ayrı olarak, yaklaşık 10 hekimimizin mesaileri öğleden sonra 15.00’de başlayacak, gece 23.30’a kadar devam edecek. Böylece gündüz oruç nedeniyle diş tedavilerini yaptıramayan hastalarımızın tedavileri aksamamış olacak.”

MESAİ SONRASI ÇALIŞMA GELİYOR

Tepebaşı Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Yılmaz, hastanede bir süre sonra mesai sonrası çalışma sistemine de geçileceğini bildirdi.

”Sur Time” adı verilen sistemle isteyen hekimlerin 8 saatlik mesaileri sonrasında da çalışmaya devam edebileceklerini kaydeden Yılmaz, ”Bu da nöbet sisteminden ayrı bir uygulama olacak. Bu hekimlerimiz acil hastalara değil, rutin diş tedavisi için başvuran hastalara bakacak” dedi.

Yılmaz, bu hekimler için döner sermaye ödemelerinde getirilen tavanın uygulanmayacağını, ekstra çalışma için bu tavanın yüzde 30 fazlasının ödeneceğini bildirdi.

Bu yılın başında hastane statüsünü kazandıklarını, kurumda diş hekimliğiyle ilgili her türlü işlem ve ameliyatın yapılabildiğini belirten Yılmaz, ”Yakında üç boyutlu görüntü elde edilebilecek dental tomografi cihazına sahip olacağız. Bu cihaz sayesinde anatomik oluşumlar yüzde 100 ölçülebilecek” diye konuştu.

Hastanede engelliler için bir klinik bulunduğunu, koruyucu ve tedavi edici her türlü işlem yapılabildiğini bildiren Murat Yılmaz, çocuk kliniğinin de bu yaş grubundakilerin dişçi korkusunun ortadan kaldırılması amacıyla görsel ve işitsel açıdan özel olarak düzenlendiğini sözlerine ekledi.

AA

İftar sonrası diş tedavisi yazısına ait etiketler :
İftar sonrası diş tedavisi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

İftar sonrası diş tedavisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.