İflasın Eşiğinde Christian Lacroixİflasın Eşiğinde Christian Lacroix

İflasın Eşiğinde Christian Lacroix

PARİS – Mayıs ayında iflas ettiğini açıklayan şirket için Fransız mahkemesi alıcı çıkması ihtimaliyle şirkete süre tanımıştı.

Bu süre zarfında Fransız Christian Lacroix moda evini almak için Birleşik Arap Emirlikleri Şeyhi ve Fransız şirketi talip olmuştu.


Ancak ödeme gününde şirketler ödemeyi yapmamıştı.

Ödeme yapılmadığı halde Christian Lacroix’nın kaderi tam olarak belirlenmiş değil. Muhtemel alıcılar ve Lacroix markasının şimdiki sahipleri işi geri döndürebilmek için çalışıyorlar.

Salı günü Paris’te görülen mahkeme kararına göre, devretme planında haute couture ve hazır giyim lisanslarının 3. partiye satabileceği söyleniyor. Bu yeni hüküm Hassan bin Ali al-Nuaimi ve Fransız Danışmanlık şirketi Bernard Krief’in belirtilen sürede ödemeyi yapmaması üzerine verildi. Öte yandan Lacroix moda evi için çalışan 120 kişilik ekipten sadece 15-20 kişinin kaldığı onların da parfüm ve aksesuar lisans anlaşmalarını sürdürdüğü belirtiliyor.

Lacroix modaevi kurulduğundan beri kar etmiyor. 2008 yılında da 14 milyon dolar zarar etmiş ve 2009 yılı için aldığı siparişlerde %35 oranında düşüş yaşamıştı.

Daha önce şirket hisseleri LVMH grupta olan Lacroix markası 2005’te Falic grubuna satılmıştı.

Christian Lacroix

1961 doğumlu Fransız Chriastian Lacroix, Hermes modaevinde işe başlamıştır. Daha sonra Jean Patou ile çalışan tasarımcı 1987’de kendi markasını yaratmıştır. Tasarımcı tarihsel kostüm bilgisi sayesinde fantastik tasarımları ile bilinir. Şatafatlı kumaşları, çiçek baskıları, parlak renkleri, barok tarzı, işlemeli elbiseleri ve kabarık etekleri ile haute couture’ün unutulmazları arasındadır.

İflasın Eşiğinde Christian Lacroix yazısına ait etiketler :
İflasın Eşiğinde Christian Lacroix yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

İflasın Eşiğinde Christian Lacroix Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.