İçişleri Bakanlığı’ndan açıklamaİçişleri Bakanlığı’ndan açıklama

İçişleri Bakanlığından, Hakkari’deki terörist saldırı sonrası irtibat sağlanamayan askerler arasında yer alan Er İrfan Beyaz’ın babasına Başbakan tarafından başsağlığı mesajı gönderilmesine ilişkin bazı basın-yayın organlarında yer alan haberlerle ilgili bir açıklama yapıldı.

İçişleri Bakanlığının yazılı açıklaması şöyle:

”Hakkari ili Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde, bölücü örgüt mensupları tarafından yapılan silahlı saldırı sonucunda; Bakanlığımıza ilgili güvenlik birimlerince intikal ettirilen ilk bilgiler arasında, Er İrfan Beyaz’ın da şehit olduğu bilgisi yer almıştır. Çarpışmanın ve akabinde yürütülen operasyonların saatlerce devam etmesi nedeniyle isimlendirme işlemlerinin netlik kazanması doğal olarak zaman almıştır.

Bazı basın-yayın organlarında yer alan haberlerdeki sehven taziye telgrafı çekilmesi hususu, yukarıda açıklanan nedenlerden kaynaklanmıştır.

Er İrfan Beyaz’ın ailesinden bu husustan dolayı özür diliyoruz.”
26.10.2007

Kaynak : AA

İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama yazısına ait etiketler : , ,
İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.