Her 13 çocuktan birinin gıda alerjisi varHer 13 çocuktan birinin gıda alerjisi var

Her 13 çocuktan birinin gıda alerjisi var

ABD’de yeni yapılan bir araştırma, bu ülkedeki her 13 çocuktan birinin gıda alerjisi olduğunu ortaya çıkardı.

Araştırma şirketi Knowledge Networks tarafından evlerde ailelerle görüşülerek yapılan araştırmanın, gıda alerjisi olan çocukların sayısının, hükümetin tahmininin iki katı olduğunu gösterdiği belirtildi.

Araştırmacılar, gıda alerjisi olan çocukların yaklaşık yüzde 40’ında ciddi reaksiyonlar görüldüğüne dikkati çekerek, bunun, gıda alerjisinin diğer mevsimsel alerjilerden daha az tehlikeli olduğu yönündeki yanlış değerlendirmeyi belleklerden sileceğini umut ettiklerini söylediler.

18 yaş ve altı 40 binden fazla çocuğun yer aldığı araştırmaya göre, Amerikalı çocukların yüzde 8’ine karşılık gelen 6 milyon çocuk gıda alerjisinden muzdarip. Gıda alerjisinin ana kaynakları ise fıstık ve süt.

Amerikan hükümetinin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan araştırmada, gıda alerjisi olan Amerikalı çocukların sayısı 3 milyon (yüzde 4) olarak tahmin edilmişti.

AA

Her 13 çocuktan birinin gıda alerjisi var yazısına ait etiketler :
Her 13 çocuktan birinin gıda alerjisi var yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Her 13 çocuktan birinin gıda alerjisi var Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.