Hayat, borcunu hep geç öderHayat, borcunu hep geç öder

Yaklaşık altı ay önce bir kitap fuarına gitmiştim. Fuar kocaman bir kütüphane havasından daha ziyade standlara ayrılmış, ufak ama sayıca çok kütüphaneler halinde örgütlenmişti. Ben de arkadaşımla sırasıyla bütün standlara bakıyordum. Standın birisinde gözüme kirli gri sakallı babacan tipli bir adam ilişti. Fazla popüler olmayan bir yazar olduğundan çevresinde kalabalık yoktu. Adamın haline üzüldüm ve yanına gittim. Önce klasik hayran-ünlü konuşması olarak başlayan muhabbetimiz kısa sürede dert ortaklığına döndü.

İlk başta, Lisenin başlarında başlayan hormonsal edebiyat sevgisi hakkında konuştuk. O yıllarda her liseli gencin mutlaka bir şeyler karalamışlığı vardır. Şiir,hikaye, düz yazı ne olursa. Asıl kazık olanın o süreci sürekli hale getirip bir hayat biçimine döndürmenin olduğunu belirttik. Bunun gibi gerçek hayatta bir işe yaramayan konuları tartıştık. Yazarlığın aslında hayat çalmak olduğunu, başkalarının hayatlarını afilli cümlelerle insanlara satmak olduğunu da belirttik. Sonra artık yavaşça yazar beni dert ortağınıda aşarak bir çeşit rakı sofrası yoldaşlığına döndü. Adam, konuyu değiştirerek evliliğine ve hayattaki ilişkilerine işi döndürdü. Yarım saat sonrada ağlamaya başladı.

Çok zor bir durumda kalmıştım. Ünlüce bir yazar başımın dibinde kafasını masaya yaslayarak ağlıyordu. Fuar’da oluşan ortam sanki benim onu ağlattığım yönündeydi. Ben durumu aşağıdan alarak adamı yatıştırmaya uğraştım ama adam bağırarak yerinden kalkarak fuarı terketti. Olayım buydu.

Bazen, içimizdekileri kusmak için ufak bir olayı bekleriz. Kendimiz uçurumun en ucuna kadar geliriz ama birisinin bizi itmesini bekleriz. Hayat’a karşı yamuk yaparksak, o sonuna kadar bekler hareketini yapmak için. Bizden daha sabırlıdır. İntikamını mutlaka ama mutlaka alır.

Hayat, borcunu hep geç öder yazısına ait etiketler : , , , ,
Hayat, borcunu hep geç öder yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Hayat, borcunu hep geç öder” için 2 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Miraç bu yazılarınla bizi bağımlı etmeyemi çalışıyorsun banamı öyle geliyor?

  2. miracsaral dedi ki:

    Bağımlımı ?. Nasıl abi yani ?

Hayat, borcunu hep geç öder Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.