Hayal Kırıklıklarının altındaki UranüsHayal Kırıklıklarının altındaki Uranüs

Hayal Kırıklıklarının altındaki Uranüs

Aşk ve sevgi ilişkileriyle ilgili olarak doğum horoskopunun bireysel astrolojide ne kadar önemli olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. Neredeyse, okuma yazma bilen tüm insanlar arasında Venüs’ün kadını, Mars’ın da erkeği temsil ettiği bilinmektedir. Horoskoplarda Venüs ve Uranüs’ün diğer gezegenler ile açı değerleri aşk, sevgi ilişkilerimize bakış açımızı, birbirimiz ile bir ilişkiyi ne derecede doğru değerlendirdiğimizi, uyumlu ve uyumsuz yönlerimizi gösterir. Size, ilişkilerimizi belki Venüs ve Mars’tan çok daha fazla etkileyen ve psikolojik Astrolojide önemli etkilere sahip olduğu bilinen Uranüs gezegeninden de bahsetmek isterim.

Uranüs, Kova burcunun yöneticisi, 1781 yılında keşfedilmiş olan, güneş sistemimizin son sınırı denilen göz ile görünen Satürn’den sonraki gezegendir. Sistemin 7. gezegeni olan Uranüs, keşfedildiği dönemde dünyada yarattığı etkiler ile bilinmekte, astrolojik horoskoplarda neredeyse bir Satürn ve Jüpiter kadar güçlü olduğu kabul edilmektedir. Bağımsızlığı ve bağımlı olduğumuz tüm düşüncelerden özgürleşmeyi temsil eden Uranüs’ün bulunduğu yıl, kuzey Amerika’da bağımsızlık savaşı çıkmış, 1789 Fransız İhtilali ile de ilk Cumhuriyet kurulmuştur. Uranüs’ün temel fonksiyonu, Satürn’ün aksine, gelenekselden ayrı olan aykırılıkları temsil etmektedir.

Konumuz ilişkiler olduğu için normalden sapan, bilinenden ve kabul edilenin dışındaki tüm ilişkilerin altında da Uranüs’ün etkileri görünmektedir. Bu etki altında dışsal kişiliğin normal tavırları değişim geçirir, bakış açılarından sapılabilir, bunu yaparken de içsel kişiliğinizde, yani ruhunuzun derinliklerinde bulunan bir kaynak, dürtü ile davranılır ve aniden sanki şimşek hızı ile bir şeyler gerçekleştirilir. Kişi kendisini toplumda orijinal ve bağımsız hissetmek için çeşitli davranış biçimlerine girebilir. Bunu yaparken, akılcı olmak gibi bir amacı da yoktur. Sadece yapar.

Bilhassa Astrolojik horoskoplarında Uranüs’ün konumunu ilişki ve aşk ile ilgili bölgelerde gördüğümüz erkek ve kadın bireylerde deneyim arzusu, kısıtlanmamış düşünce tipleri görünür. Venüs Uranüs kavuşumuna sahip bir erkek ile kuracağınız ilişkide karşınızdaki kişinin ilişkiniz sırasında sizin dışında da deneyim alanlarına gidebileceğini bilmelisiniz. Onun bilinçaltından gelen dürtüsel durumu ile, ilişkinizde ileride terk edilmek, bir kadın adına erkeğin başka bir kadın ile ilişkiye girmesi gibi olumsuz sonuçları da deneyimlemek zorunda kalabilirsiniz. 

Aynı şekilde bir kadının horoskopunda da, Mars’ın Uranüs ile yapmış olduğu kare ve karşıt açı değerleri, geleneksel devamlılıkla sürdürülen bir ilişkiyi imkansız kılabilir. Böyle bir açı değerine sahip bir kadın, ilişkilerinde sürekli mutluluğu arayacak, mutluluğu bulduğu halde bile yeni deneyim alanlarına çekilerek tek eşli bir yaşamdan uzaklaşacaktır. İçsel dürtülerinizin ve ilişkilerinizdeki davranış şekillerinizin niteliğini ve sonuçlarını göstermesi açısından bu gezegen dikkatli bir şekilde ilişkiler ile ilgili astrolojik çalışmalarda incelenmelidir.

Orta Çağ kozmosunda Güneş ve Ay ile birlikte 7 kutsal gezegen inancını, 8. kutsal olmayan, gelenekleri ve düzeni bozan Uranüs ile birlikte kaybettiğimizi görürüz. Satürn eğer, toplumun kabul ettiği eşiniz ise, Uranüs gayrimeşru ilişki yaşadığınız sevgilinizdir ve Uranüs’ün ışığı altında başlayan hiçbir ilişki mutluluk ile sonlanmaz. 
http://www.astrologyanalyst.com

Hayal Kırıklıklarının altındaki Uranüs yazısına ait etiketler :
Hayal Kırıklıklarının altındaki Uranüs yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Hayal Kırıklıklarının altındaki Uranüs Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.