Hastanelerde Randevu Sistemi BaşlatılacakHastanelerde Randevu Sistemi Başlatılacak

Poliklinik işlemleri için devlet ve eğitim ve araştırma hastanelerine başvuracaklar, bu yıl içinde hayata geçirilmesi planlanan randevu sistemi ve çağrı merkezi sayesinde telefonla randevu alabilecek.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, projenin temel amacının Bakanlığa bağlı hastanelerde daha iyi bir kaynak planlaması ve dağıtımı yapılarak, sunulan hizmetin kalitesinin daha da yükselmesi ve vatandaş-hasta memnuniyetinin daha fazla artırılması olduğu bildirildi.

Sistemle ilgili hazırlıklara, Bakanlığına bağlı hastanelerde muayene olmak üzere sabah erken saatlerde sıra almak için kuyruklara giren vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi, zaman ve işgücü kayıplarının önlenmesi ve daha adaletli muayene olmaları için Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın bir süre önce verdiği talimatla başlandığı, çalışmaların Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın koordinesinde Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile birlikte sürdürüldüğü belirtildi.

Sistemin öncelikle aile hekimliği uygulamasının yapıldığı birkaç ili kapsayan bir bölgede pilot uygulamayla başlayacağı, daha sonra kısa sürede Sağlık Bakanlığı’na bağlı gerekli görülen hastanelere de yaygınlaştırılacağı bildirildi. (Anadolu Ajansı)

Hastanelerde Randevu Sistemi Başlatılacak yazısına ait etiketler :
Hastanelerde Randevu Sistemi Başlatılacak yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Hastanelerde Randevu Sistemi Başlatılacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.