Hastanede cepten randevu…Hastanede cepten randevu…

Hastanelerde SMS ve internet aracılığıyla da randevu alınabilecek.

Sağlık Bakanlığı, vatandaşların hastanelerden daha rahat hizmet almalarını amaçlayan uygulamalara bir yenisini daha ekliyor.

Hangi hastanede, hangi doktora muayene olmak istediğini cep mesajıyla gönderen vatandaşlara randevu ile ilgili ayrıntılı bilgi verilecek.

Bu yıl hayata geçirilmesi beklenen “Randevu Sistemi ve Çağrı Merkezi” projesi sayesinde, hastanelerden telefonun yanı sıra, SMS ve internet aracılığıyla da randevu alınabilecek. Ayrıca büyük hastanelerde robot operatörlerle uygulanan telefonla randevu işleminin sıkıntılarına da çare bulundu. Artık canlı operatörlerle sıra verme dönemi başlayacak.

Yeni projeyle hastaneler, randevu sistemi ve çağrı merkezi hizmetlerinden oluşacak. Arayan vatandaşlara 7 gün 24 saat esasına göre çalışacak görevliler tedavi olacağı günün tarih ve saatini verecek. Kurulacak çağrı merkezinde vatandaşlar, yüzde 90 oranında canlı operatör, yüzde 10 oranında da IVR (Robot veya otomatik sesli yönlendirme sistemi) sayesinde SMS ve internet aracılığıyla randevu alabilecek. Alınan randevu üzerinde değişiklik yapabilecek, randevuların teyit veya iptali olabilecek. Ayrıca hastane tarafından randevularda yapılan değişikliklerin vatandaşa bildirilmesi ve değiştirilecek randevuların başka hekimlere aktarılması için kolay ve kullanışlı imkanlar da sağlanacak. Eğer hastanın gitmek istediği hastanedeki doktorun muayene sırası dolmuşsa başka bir hastaneden vatandaşa randevu verilecek.

Alıntıdır…-İnternet Haber

Hastanede cepten randevu… yazısına ait etiketler :
Hastanede cepten randevu… yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Hastanede cepten randevu… Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.