Hapishanede Böyle GörüntülendiHapishanede Böyle Görüntülendi

Ukrayna’da hapisteki eski Başbakan Yulya Timoşenko’nun cezaevinde çekilen görüntüleri internete sızdı. Kim tarafından çekildiği belli olmayan görüntülerde eski Başbakan, Kiev’de kaldığı cezaevinin revirinde yatarken ve ayaktaki görevlilere bir şeyler anlatırken görülüyor.

Timoşenko’nun kaldığı revir odasında halı, plazma ekran televizyon, klima olduğu da görüntüye yansıyor. Başbakanlığı döneminde Rusya ile yaptığı doğalgaz anlaşmasında yetki aşımında bulunarak ülkeyi zarara uğrattığı suçlamasıyla yedi yıl hapse mahkum edilen Timoşenko’nun temyiz duruşması önceki gün başladı.

Timoşenko, Ocak 2009’da Rusya ile imzaladığı doğalgaz anlaşmasında ülkesini 1,5 milyar grivna (yaklaşık 190 milyon Dolar) zarara uğrattığı gerekçesiyle geçtiğimiz 11 Ekim tarihinde yedi yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Timoşenko hakkında, 1990’lı yıllarda Birleşik Enerji Sistemleri adlı şirketin başında olduğu döneme ilişkin vergi kaçakçılığı ve döviz gelirlerini gizleme suçlamalarıyla açılan ve zaman aşımına uğrayan dava da yeniden görülmeye başlandı. Gerekçe olarak eski Başbakan’ın 2009 yılında “yeni suç işlemesi” gösterildi. Yaklaşık dört aydır cezaevinde bulunan Timoşenko’nun sağlık durumunun kötüye gittiği, yataktan kalkamadığı belirtiliyor.

Böyle Olur Hippi Festivaliİşte Rusların Yeni Kahramanı

Hapishanede Böyle Görüntülendi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Hapishanede Böyle Görüntülendi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.