Halk 20 Bakanı Sınıfta BıraktıHalk 20 Bakanı Sınıfta Bıraktı

Sözcü Gazetesi, “Halk 20 Bakanı Sınıfta Bıraktı” başlığı ile Başbakan’ın masasındaki son ankete göre sadece 5 bakanın halktan geçer not alabilmesini manşetine taşırken, Hürriyet Gazetesi, “Böbreğimi Geri Ver” başlığı ile rahatsızlanan kocasına böbreğini veren Hülya A.’nın, şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşine boşanma davası açtıktan sonra böbreğini geri istemesine manşetinden yer verdi.

Günün dikkat çeken manşetlerinden biri de “Ölüm Listesi Yargıdan Teyitli!” başlığı ile Star Gazetesinden geldi.

Star Gazetesinin haberine göre;

Kamuoyu 1990’lı yıllarda oluşturulan ‘ölüm listesi’ ile Kürt işadamlarının faili meçhul cinayetlere kurban olduğu iddiasını tartışırken, ‘PKK’ya destek verdikleri’ iddia edilen 193 kişilik bir listenin varlığı 1996’da mahkeme tarafından kabul edildiği ortaya çıktı.

Dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ziya Halis’in ‘listede yer aldığı’ iddialarına ilişkin Ankara 6. İdare Mahkemesi’nde görülen davada, İçişleri Bakanlığı’nın listenin varlığını kabul ettiği ancak ‘devlet sırrı’ olduğu gerekçesiyle içeriğini açıklamadığı, bu nedenle bakanlığın Ziya Halis’e 100 milyon lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildiği öğrenildi.

PKK’ya İki Koldan Dev OperasyonPKK’nın Bölge Sorumlusu Öldürüldü

Halk 20 Bakanı Sınıfta Bıraktı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Halk 20 Bakanı Sınıfta Bıraktı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.