Hainler PusudaHainler Pusuda

Hainler Pusuda

Bingöl’de Elazığ’dan Muş’a giden askeri konvoya PKK’lı teröristler tarafından daha önce 33 askerin şehit edildiği bölgede uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Ölen ya da yaralananın olmadığı saldırıda, kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon başlatıldı.

Elazığ’dan Muş’a giden askeri konvoya 1993 yılında PKK’lı teröristlerin silahsız 33 askeri şehit ettiği Bingöl yakınlarındaki Bilaloğlu Bölgesi’nde bugün saat 11.30 sıralarında teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Ölen ve yaralananın olmadığı saldırıda konvoyda koruma görevi yapan özel eğitimli askerlerin karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

Yaklaşık 25 dakika süren çatışma sonrasında PKK’lılar dağlık alana kaçtı. Kaçan PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için hava destekli geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Karadan askerlerin sevkediğildiği bölgede, teröristlerin kaçtığı alanlar 5 Kobra helikopter tarafından ateş altına alındı. Bölgedeki geniş kapsamlı operasyon sürdürülüyor.

Bu arada askeri konvoyun Muş’a geçiş yaptığı belirtildi. (Milliyet)

Hainler Pusuda yazısına ait etiketler :
Hainler Pusuda yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Hainler Pusuda Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.