Hacker Tehlikesini Cebimizde Taşıyoruz!Hacker Tehlikesini Cebimizde Taşıyoruz!

Cep telefonunuzun güvenliğine önem veriyorsanız size kötü bir haberimiz var; cepler hacker’Lara adeta açık davet gönderiyorlar! Alman Security Research Labs’in yayınladığı son rapora göre GSM ağ teknolojisinde bulunan güvenlik açıkları hacker’ların cep telefonu şebeklerine sızabilmelerine ve bizim telefonlarımızı diledikleri gibi kullanabilmelerine neden olabilir.

11 ülkede faaliyet gösteren 32 GSM operatörünün güvenlik yaklaşımlarını inceleyen araştırmacılar GSM ağ teknolojisinde bulunan güvenlik açıklarını gidermesi ve kullanıcılarına güvenli iletişim sunması gereken operatörlerin çok büyük kısmının sınıfta kaldığını söylüyorlar.

GSM ağı üzerinden kullanıcıların şebeklerine sızan hacker’ların kullanıcının isteği ve bilgisi dışında diledikleri numaralarla görüşme yapabilecekleri ve SMS gönderebilecekleri söyleniyor. Kullanıcılar ise bu gibi bir durumda ancak gelen yüksek fatura ile yüzleştiklerinde haberdar olabiliyorlar.

Hacker Tehlikesini Cebimizde Taşıyoruz! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Hacker Tehlikesini Cebimizde Taşıyoruz! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.