Hacker’ların Yeni Oyunu “Google”Hacker’ların Yeni Oyunu “Google”Hacker’ların Yeni Oyunu “Google”Google’da resim arayanların artık çok dikkatli olması gerekiyor. Çünkü google’da yapılan araştırmalara göre görsel bölümde virüsle karşılaşıldı. Hacker’ların yeni hedefi; SANS Internet Storm Center’a göre Google’ı kullanarak görsel arama yapan internet kullanıcıları oldu.Kullanıcılar Google’da görsel arama yaptığında resimler normal görüldüğü için hiç bir şüphe uyandırmıyor. Fakat hacker’ların yaptığı sayfalara yönleniyorlar. Daha sonra internet kullanıcılarına “bu yazılımı kurun” gibi bir uyarı mesajı gönderiliyor. Eğer kullanıcı bu programı bilgisayarına indirmek isterse, bilgisayar korsanları kullanıcının bütün bilgilerine ulaşıyor. 5 binden fazla sitenin kontrolünün hacker’larda olduğunu söyleyen SANS, Google’dan günde yarım… Hacker’ların Yeni Oyunu “Google”

Hacker’ların Yeni Oyunu “Google”

Google’da resim arayanların artık çok dikkatli olması gerekiyor. Çünkü google’da yapılan araştırmalara göre görsel bölümde virüsle karşılaşıldı. Hacker’ların yeni hedefi; SANS Internet Storm Center’a göre Google’ı kullanarak görsel arama yapan internet kullanıcıları oldu.

Kullanıcılar Google’da görsel arama yaptığında resimler normal görüldüğü için hiç bir şüphe uyandırmıyor. Fakat hacker’ların yaptığı sayfalara yönleniyorlar. Daha sonra internet kullanıcılarına “bu yazılımı kurun” gibi bir uyarı mesajı gönderiliyor. Eğer kullanıcı bu programı bilgisayarına indirmek isterse, bilgisayar korsanları kullanıcının bütün bilgilerine ulaşıyor. 5 binden fazla sitenin kontrolünün hacker’larda olduğunu söyleyen SANS, Google’dan günde yarım milyon insan bu sahte sayfalara yönleniyor dedi.

Hacker’ların Yeni Oyunu “Google” yazısına ait etiketler :
Hacker’ların Yeni Oyunu “Google” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Hacker’ların Yeni Oyunu “Google” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.