Gürcistan’da Cumhurbaşkanı Saakaşvili istifa ettiGürcistan’da Cumhurbaşkanı Saakaşvili istifa etti

Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, görevinden istifa ederek, öne alınan cumhurbaşkanı seçiminde aday olarak seçim kampanyası çalışmalarına başladı.

Parlamentonun, 5 Ocak 2008 tarihinde cumhurbaşkanı seçimi yapılmasını ve yeni cumhurbaşkanı seçilinceye kadar da anayasa gereği başkanlık yetkilerinin Parlamento Başkanı Nino Burcanadze’ye devredilmesini onayladığı kaydedildi.

Merkez Seçim Komisyonundan yapılan açıklamada, cumhurbaşkanı adaylarının seçim bültenine alınabilmesi için 10 gün içinde 50 bin taraftarının imzaladığı onay listelerini ibraz etmeleri gerektiği bildirildi.

Saakaşvili, 7 kasımda polisin muhalefet göstericilerine sert müdahalesi sonrası giderek artan siyasi gerginlik üzerine ülke genelinde 15 günlük olağanüstü hal kararı almış ve akabinde de cumhurbaşkanı seçiminin 5 Ocak 2008 tarihinde yapılacağını açıklamıştı.
25.11.2007

Kaynak : AA

Gürcistan’da Cumhurbaşkanı Saakaşvili istifa etti yazısına ait etiketler : , , ,
Gürcistan’da Cumhurbaşkanı Saakaşvili istifa etti yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Gürcistan’da Cumhurbaşkanı Saakaşvili istifa etti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.