Günün Televizyon ProgramıGünün Televizyon Programı

Rome
Kanal:CNBC-E
Tarih:11.07.2007
Saat :21:00
Türü :Yabancı Dizi

 
KADİM ROMA’DA İNSAFLI OLMAK ZAAF SAYILIRDI, ZALİMLİK İSE BİR ERDEM. TEK ÖNEMLİ ŞEY, KİŞİSEL ŞEREF, KENDİNE VE AİLENE SADIK KALMAKTI. SEZAR’IN ORDUSUNDAN İKİ ASKER ROMA’DA YÜKSELMEK İÇİN MÜCADELE EDİYOR…HBO ve BBC ortak yapımı olan bu müthiş dizi, şu ana kadar BBC tarafından Amerikan dizi endüstrisi için yapılmış en büyük yapım… Bir cumhuriyetin yıkılışını ve bir imparatorluğun yaradılışını anlatan dizi, güçlü oyuncu kadrosu, tarihi konusu ve sistematik çekimleri ile bu sene tüm ödüllerin en iddialı yapımı… 5. Bölüm : “Sezar’ın Zaferleri”İtalya sahilleri boyunca Sezar’ın birlikleri tarafından takip edilen Pompey ve yanındaki senatörler ateşkes önerisine verecekleri cevabı tartışmaya başlar. Sonunda Sezar’ın şartları temelinde düşmanlığı durdurmaya karar verirler. Pompey şiddetle bu anlaşmanın herhangi bir vazgeçiş ya da teslimiyet anlamına gelmediğini vurgulayarak sadece Yunanistan ve İspanya’dan gelecek yeni askeri kuvvetlerin kendilerine katılabilmesi için zamana ihtiyacı olduğunu söyler. Bu sırada Sezar ve Mark Antony bu cevabı okuduklarında rakiplerinin kapana kısıldığına karar verir ve Pompey’in İspanya’ya çekilmesiyle Roma’da kazanacakları galibiyeti düşünmeye başlarlar. Tek sorun, halkın olayı nasıl değerlendireceğidir…
Günün Televizyon Programı yazısına ait etiketler :
Günün Televizyon Programı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Günün Televizyon Programı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.