Günes İlk Kez Böyle Görüntülendi!!!..Günes İlk Kez Böyle Görüntülendi!!!..

İnsanoğlu, uzayın en gizemli ve ulaşılmaz cisimlerinden biri olan Güneş’e bir adım daha yaklaşmayı başardı. NASA’nın yeni uydusu, daha önce hiç görülmemiş görüntüler çekmeyi başardı.

NASA’nın altı ay önce fırlatılan ‘Hinode’ uydusu, güneşle ilgili yeni görüntüler gönderdi. Görüntüler güneşin manyetik alanının düşünülenden çok daha dinamik olduğunu ortaya koydu.

Konuya ilişkin bilgi veren NASA yetkilileri, görüntülerin güneşin farklı katmanlarını yansıttığını belirtti. Görüntüler, güneş üzerinde meydana gelen manyetik kasırgaları gözler önüne serdi.

8 kilometre uzunluğunda olduğu tahmin edilen manyetik dokular, birkaç dakikalık süre içerisinde büyük bir hızla yer değiştiriyor.

Yetkililer bunun ilk kez görüntülendiğini belirtiyor. Uzmanlara göre bu görüntüler güneşin manyetik alanının sanıldığından çok daha dinamik olduğunun kanıtı

Günes İlk Kez Böyle Görüntülendi!!!.. yazısına ait etiketler : , , ,
Günes İlk Kez Böyle Görüntülendi!!!.. yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Günes İlk Kez Böyle Görüntülendi!!!.. Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.