Gta’ya 600 Milyon Dolarlık Tazminat DavasıGta’ya 600 Milyon Dolarlık Tazminat Davası

“Grand Theft Auto: Vice City” adlı video oyunun yapımcılarına, şiddete yönelttikleri gerekçesiyle 600 milyon dolarlık tazminat davası açıldı.

ABD’nin New Mexico eyaletinde yaşayan 16 yaşındaki Cody Posey’nin iki yıl önce babası Delbert, üvey annesi Tryone ve üvey kardeşi Marilea’yı ateşli silahla başlarından vurarak öldürmesi üzerine, amcası ve üvey annesinin babası tarafından açılan davada, oyun yapımcıları, “herhangi bir sınırlama olmaksızın nasıl nişan alınacağını ve nasıl katil olunacağını öğretmek” ile suçlanıyor.

Cody Posey’nin, cinayetleri işlemeden önce birkaç ay boyunca söz konusu oyunu oynadığı ve bu oyunun cinayetlere yol açtığı ileri sürülüyor.Sanal alemde “cinayet simulatörü” olarak görülen “Grand Theft Auto: Vice City” ve benzeri oyunlar, genç yaştaki oyun meraklılarını şiddete yönelttikleri gerekçesiyle eleştiriliyor.
En çok satan oyunlar arasında yer alan bu oyun serisi, oynayanlara, sanal alemde banka soygunu, suikast ve benzeri suçları içeren görevler veriyor ve işlenen her suç için puan yükseltiyor.

Oyunun yapımcısı Take Two adlı firma adına konuşan Jim Anker, dava gerekçesini yeterli görmediklerini ve firmayı sonuna kadar savunacaklarını belirtti.”

Gta’ya 600 Milyon Dolarlık Tazminat Davası yazısına ait etiketler : , , ,
Gta’ya 600 Milyon Dolarlık Tazminat Davası yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Gta’ya 600 Milyon Dolarlık Tazminat Davası Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.