GripinGripin

09-11-1978 tarihinde doğan S. Birol Namoğlu, amatör müziğe İSTEK Kemal Atatürk lisesinde okurken Emir Işılay ve Murat Emre ile beraber kurdukları lise grubunda vokalistlik yaparak başladı. Bu grupla lise festivallerinde çaldı.

1998 yılında Serdar Derekoy ve Mustafa Keçeli ile beraber kurduğu Yanki grubu ile Boğaziçi Üniversitesi 1. Amatör Müzik yarışmasında en iyi erkek solist ödülünü, Yanki grubu da en iyi performans, en iyi grup ve jüri özel ödüllerini aldı. 1999’da Evren Gülçığ ile beraber Gripin’i kurdu.

06-09-77 tarihinde doğan Evren Gülçığ, 1993 yılında Şişli Terakki Lisesi’ndeki grubuyla Altın Mikrofon 2.lik ödülünü aldı. 1994-1995 arasında Emir Işılay ile kurduğu Pharoh isimli grupta gitar caldı. 1997 yılında Birol Namoğlu ile beraber “İsmi Lazım Değil” bir grupta gitar çaldı. 1997-1998 yılları arasında bir yandan Pera Güzel Sanatlar’da caz armonisi eğitimi alırken bir yandan tiyatro müzikleri hazırladı. 1999 da Birol Namoğlu ile beraber Gripin’i kurdu.

21-02-1982 tarihinde doğan Arda İnceoğlu, amatör müzik hayatına Evrim Lisesi’nde başladı. Lise konserleri ve yarışmalara katıldı. 2001 yılında Kung fu ile çalışmaya başladı. Kung Fu ile birçok konser ve festivaller ile beraber Line ve Kadıköy Budha Bar’da çaldi. 2002 yılı yazında Gripin’e geldi.

26-12-1981 tarihinde doğan Murat Başdoğan, amatör müzik hayatına Şişli Terakki Lisesi`nde başlayan bir diğer Gripin üyesi olan Murat, Krem Sedef ile beraber kurduğu Popcorn adlı okul grubuyla birçok lise festivalinde sahneye çıktı. 2001 yılında kendini aniden Gripin’de buldu.

22-05-1980 tarihinde doğan İlker Baliç, Kadıköy Anadolu Lisesi Grubu şeklinde kurdukları kung fu ile 9 sene çaldı. 2000’de Gripin’e katıldı. Halen cumaları Kung Fu ile Budha Bar’da sahne alıyor.

Gripin yazısına ait etiketler : , , , , , , , ,
Gripin yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Gripin” için 5 Yorum

 1. özlem çağlayan dedi ki:

  merhaba birol ben senin en büyük hayranınım.seni herşeyden çok seviyorum.biliyorum seni sevmem yanlış çünkü aramızda 10 yaş var.ama ben sana deli gibi aşığım bunu unutma.

 2. özlem çağlayan dedi ki:

  birol bir gençkkız olarak içimi dökmek istiyorum.sen çok tatlısın seninle tanışmak için dünyaları verirdim.yaşın benden büyük olsada sen benim ideallerimdeki erkeksin bunu unutma.SENİ SEVİYORUM

 3. selin şahin dedi ki:

  ya şimdi ben o kadar sewiyorum ki sizi(yani grubu)anlatamam.!!!arkadaşlarım ellerine sizin posterlerinizi geçirdiğinde ilk iş olarak bana yetiştiriyolar….we bilgisayarımda yaklaşık 100 fotonuz war!!…ya birol(abi diicem ama ööle oldumu kendimi sana uzak hissediyorum o yüzden sana birol diycem)sen o kadar tatlı birisim ki sana bakınca insanın içi huzurla doluyo!çok ciddiyim…saçın olmamana rağmen çokkkk sempatiksin….hele muraaaatt!!amanallahım babam yaşındaki bi adama aşık olcaam aklımın ucundan bile geçmezdi!!onunla 1 saatliğine görüşmek için neler wermezdimmmm!!!!emre yle düetiniz o kadar hoşuma gitti ki heavy metel dinleyen ben bu şarkıda resmen ağladım!!!!zaten senin we emre nin sesikesinlikle SÜPERRR!!bundan adın gibi emin olabilirsin…HİÇBİŞEY YAPMASANIZ BİLE TARİH SİZİ YAZAR…..

 4. kübra dedi ki:

  mer. murat ben sana aşıım resmen seni çook sewiorm ya msn yok mu nolur ya senle tanşmayı çook istiorm 🙂 bye bye

 5. eda dedi ki:

  biroll aşığınımm hastayımm sanaa;)

Gripin Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.