Grev devam edecekGrev devam edecek

Türkiye Haber-İş Sendikası ile Türk Telekom temsilcileri arasında gecenin geç saatlerine kadar süren görüşmelerde, grevin bitirilmesi sağlayacak anlaşma sağlanamadı.

Alınan bilgiye göre, tarafların Türk-İş Genel Merkezi’nde yaptıkları görüşme yaklaşık 12 saat sürdü.

Grevden önce toplu sözleşmenin birinci yılında yüzde 10, ikinci yılında 6’şar aylık dönemler halinde yüzde 4’erlik zamlar öneren Türk Telekom temsilcileri, görüşmede birinci yıl zammı için yüzde 9,5, ikinci yıl zammı için tek seferde yüzde 5’lik artışlar önerdi.

Türk Telekom temsilcilerinin ayrıca grevden önce ücretler arasındaki dengenin sağlanması için önerilen 25 milyon YTL’lik teklifi 20 milyon YTL’ye çektikleri ifade edildi. Grevin önemli nedenleri arasındaki kapsam maddesindeki uyuşmazlığın da devam ettiği belirtildi.

Türkiye Haber-İş Genel Başkanı Ali Akcan, ”Türk Telekom’un getirdiği yeni tekliflerde ısrar etmesi halinde uzlaşmanın mümkün olamayacağını” söyledi. Akcan, mali konularda grevden önceki mutabakat şartlarının üzerine, grevin kalkmasını sağlayacak kazanımlar konulması gerektiğini kaydetti.

Görüşmeyi yetkili kurullarında değerlendirecek taraflar, tekrar bir araya gelecekler.
23.11.2007

Kaynak : AA

Grev devam edecek yazısına ait etiketler : , ,
Grev devam edecek yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Grev devam edecek” için 1 Yorum

  1. Do_Do dedi ki:

    Yaw o kadar para alıyorlar hala da grew yapıyorlar bırak onları olan bıze oluyoo oyunuma gırmıremıyom 😀

Grev devam edecek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.