Göz alerjisine dikkatGöz alerjisine dikkat

Diyarbakır Özel Veni Vidi Hastanesi Göz Hastalıkları doktoru Operatör Dr. Belgin Ekmekçiler, bölgede göz alerjisine yakalanan hastaların oranının yüzde 80 olduğunu söyledi.Sıcak havaların etkili olduğu son günlerde, hastaların yüzde 80’lik bir bölümünün göz alerjisi şikayetiyle hastanelere başvurduğunu söyleyen Özel Veni Vidi hastanesi Göz Hastalıkları doktoru Operatör Dr. Belgin Ekmekçiler, sıcak havalarda mümkün olduğunca dışarı çıkılmaması gerektiğini söyledi.Ekmekçiler, “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin yaz aylarında sıcak ve kuru bir havaya sahip olması sebebiyle havadaki tozların göze temas etmesi sonucu bir çok vatandaş göz alerjisine yakalanıyor. Alerji belirtileri gözde yanma, kaşınma, gözde sulanma olarak başlamaktadır. Bu belirtiler özellikle çocuklarda çok sık görülmektedir. Göz alerjisine yakalanmamak için sertifikalı gözlük takmak veya güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde dışarıya çıkılmaması tavsiye edilir. Bol suyla yüzü yıkamak alerji riskine yakalanmayı azaltıyor. Erken teşhis bu sebeple çok önem kazanmaktadır” dedi.
24.07.2007

Kaynak : İHA
Göz alerjisine dikkat yazısına ait etiketler : , , , ,
Göz alerjisine dikkat yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Göz alerjisine dikkat Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.