Google Yahoo Satışına İtiraz Ediyor…Google Yahoo Satışına İtiraz Ediyor…

microsoft yahoo

Google’un hukuksal işlerden sorumlu başkan yardımcısı David Drummond MS nin Yahoo yu satın almasına itiraz etti. MS nin bu alımıyla internet ortamındaki rekabeti çok güçleştireceğini ve tamamen tek el olacağını vurgulayarak siyasal karar vericilere bu birleşmeye karşı harekete geçme çağrısında bulundu. Gerçekten son aylarda MS büyük girişimlerde bulunuyor ve tek olma yolunda emin adımlar atıyor. Bakalım sonuç ne olacak. Facebook gibi milyonlarca insanın pek çok bilgisi olan bir veri bankasını da satın aldıktan sonra reklam dünyasındada bir numara olacak.

Google was yesterday preparing to take a strong public stance against Microsoft’s unsolicited takeover offer for Yahoo, arguing that it could open the way for the software group to extend its monopoly to the internet.

The intervention is the latest twist in the growing enmity between the two companies, and echoes Microsoft’s own strident denunciation of Google’s proposed acquisition of online advertising company DoubleClick.

Microsoft claimed that such a deal could leave Google with inordinate power to control online advertising as it became the lifeblood of many internet companies. Google executives believe Microsoft would be in a position to influence the evolution of the web itself.

Google Yahoo Satışına İtiraz Ediyor… yazısına ait etiketler : , , , ,
Google Yahoo Satışına İtiraz Ediyor… yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Google Yahoo Satışına İtiraz Ediyor… Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.