Google SSL Bağlantı Hatası Kesin Çözüm 2015Google SSL Bağlantı Hatası Kesin Çözüm 2015

genel 1

yıl olmuş 2015 hala SSL protokolü hatası alıyoruz çıldırmamak elde değil .Son günlerde Google Chrome üzerinde sıkça karşılaştığımız SSL Bağlantı Hatası (net::ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR) için kesin çözüm yolu aşağıdaki anlatımları tamı tamına uygularsanız sorununuz ortadan kalkacaktır. Öncelikle bu hata Tamamen google.com.tr hatası .

İşte Uygulanamanız gereken adımlar 🙂

  1. Öncelikle Google Chrome açıp sağ üst köşesinde 3 adet kalın çizgiyle gördüğünüz ayarlar butonuna tıklayınız.
  2. Ardından Ayarlar > Arama Motorlarını Yönet…  kısmına geliniz.
  3. Burada gördüğünüz Google arama motorunu varsayılan değilse varsayılan yapıp kullanmadığınız diğer tüm arama motorlarını kaldırınız. (Google Hariç)
  4. Varsayılan arama motoru google üzerine tıkladığınızda 3 adet yan yana içeriği düzenlenebilir aktif kutucuk oluşacak.
  5. Birinci kutucuğa Google, İkinci ortadakine http://212.39.82.178/ve üçüncü sağdaki kutucuğa da  http://212.39.82.178/search?output=search&q=%s  yazıp  aşağıdan Bitti butonuna tıklayınız.
  6. Üstteki dediğimin aynısını değiştirmeden yaptığınızda sorun kalkacaktır. Aramalarımız google.com.tr üzerinden değilde direk sunucu IP’si üzerinden olacak ve asla SSL hatasıyla karşılaşmayacaksınız.
  7. Hepsi bu kadar. Daha iyi anlamanız için bir de ekran görüntüsü ekliyorum. Keyifli aramalar 🙂

genel

Google SSL Bağlantı Hatası Kesin Çözüm 2015 yazısına ait etiketler :
Google SSL Bağlantı Hatası Kesin Çözüm 2015 yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Google SSL Bağlantı Hatası Kesin Çözüm 2015 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.