Google Plus kısa sürede çöktü !Google Plus kısa sürede çöktü !

Google Plus kısa sürede çöktü !

Google’ın, Facebook’a rakip olarak gösterilen sosyal paylaşım ağı Googleplus’ı piyasaya sürmesinden bir gün sonra, davetiyeleri önceden gönderilmiş olan kullanıcılar sosyal ağa kabul edilmeye başlandı. Şirket, oldukça hızlı artan üye sayısının ardından davetiye sistemini kilitledi.

Google, “yeni sosyal paylaşım ağının henüz ilk basamaklarında olduğunu, deneme süreci olarak görülen ilk günlerin başarılı olmasını beklediklerini çünkü ağa üye olan herkesin bir başka kullanıcıya davetiye gönderme hakkı olduğunu” ifade etti.

Ancak, davetiyeyle üyeliğe kabul edilen kullanıcıların da davetiye gönderme hakkının bulunması, üyelik sürecinde aşırı yığılmaya neden olabilir.

Google, çekmiş olduğu ilgiden son derece memnun. Googleplus’ın hizmete girmesinden sadece altı saat sonra, yoğun ilgi yüzünden üyelik sisteminin kapatıldığı belirtildi. Şirketin başkan yardımcısı Vic Gundotra, bu durumum “aşırı talepten” kaynaklandığını söyledi.

Gundotra, Google+ sayfasından, “İlk günleri üyelik sisteminin dikkatli bir şekilde, kontrol altında geçirmeliyiz” yorumunu yaptı. Ancak üyelik sisteminin ne zaman döneceği hakkında yorum yapmadı. (Hürriyet)

Google Plus kısa sürede çöktü ! yazısına ait etiketler :
Google Plus kısa sürede çöktü ! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Google Plus kısa sürede çöktü ! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.