Google dan Müthiş Teklif!Google dan Müthiş Teklif!

Hüseyin Cem Köylü

NASA’nın uzun yıllar önce zeplinleri için inşa ettiği, bir süredir boş ve bakım ister halde bekleyen, Moffett Field’daki “Hangar One” isimli efsanevi hangarı en sonunda restore ediliyor. Ancak bu konuda bile karşımıza Google çıkıyor…

33 milyon Dolar tutan restore ücretini karşılamayı teklif eden Google, bunun karşılığında NASA’dan Eric Schmidt, Larry Page ve Sergey Brin’e ait olan 8 özel jeti bu hangarda tutma hakkı istiyor.

Bu üçlünün sahip olduğu bir başka şirket olan H211 tarafından NASA’ya eylül ayında yapılan teklif geçen hafta restore komitesi tarafından düzenlenen özel bir toplantıda açıklandı. NASA’nın bu teklif üzerinde çok kafa yorduğu fakat Google’ın 3 önemli isminin teklifine sıcak baktığı söyleniyor.

Sadece bu haber bile, bir garajda basit bir sistem olarak başlayan Google’ın sahiplerine ve yöneticilerine ne kadar büyük bir servet kazandırdığını anlamamız için yeterli.

Google dan Müthiş Teklif! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Google dan Müthiş Teklif! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.