Google Adsense İçin İzin Verilen SitelerGoogle Adsense İçin İzin Verilen Siteler

Adsense yayıncılarını yasaklanmaktan kurtaracak yeni bir özellik daha. Reklam kodlarının başka sitelerde yayınlanma ihtimalinden dolayı rahatsız olanlar için Google İzin verilen siteler diye bir özellik eklemiş. Eğer Adsense reklamları yayıncısı iseniz reklam kurulumu sekmesine eklenen izin verilen siteler listesi ile reklamlarınızın yayınlanabileceği siteleri kontrol altına alabilirsiniz.
google-sm.gif
İzin Verilen Siteler listem nedir?
İzin verilen siteler, AdSense yayıncılarının Google reklamlarının görüntülenmesine izin verdiği veya Google reklamlarının görüntülenmesini istediği siteler veya URL’lerdir.

Bazı AdSense yayıncılarının web’deki diğer kullanıcıların olası kötü amaçlı davranışlarından endişe duyduğunu, örneğin reklam kodlarının çalınıp uygun olmayan sitelere yerleştirilmesinden çekindiğini öğrendiğimiz için İzin Verilen Siteler özelliğini ekledik. Bu özellikle AdSense yayıncıları, AdSense kodlarının görüntülenebileceği siteler veya URL’ler üzerinde daha fazla denetime sahip oluyor.

İzin Verilen Siteler listemde olmayan sitelere veya URL’lere ne olur?
AdSense reklam kodunuzun görüntülendiği bir site veya URL, İzin Verilen Siteler listesinde olmasa da reklamlar o sitede veya URL’de görüntülenmeye devam eder; ancak gösterimler ve tıklamalar kaydedilmeyeceğinden söz konusu site üzerinden kazanç elde etmezsiniz.

Peki ya bazı siteleri İzin Verilen Siteler listeme eklemeyi unutursam?
İzin verilen siteler listesine bazı siteleri veya URL’leri eklemeyi unutursanız söz konusu siteler ve URL’ler üzerinden biriken kazançlarınız hesabınıza işlenmez. Bu nedenle AdSense kodunu yeni bir siteye veya URL’ye yerleştirdiğinizde İzin Verilen Siteler listenizi güncel tutmaya özen gösterin.

İzin Verilen Siteler listeme nasıl site eklerim?
Reklam kodunuzun görüntülenebileceği siteler listesine bir site veya URL eklemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

1. https://www.google.com/adsense adresinden hesabınıza oturum açın.
2. AdSense Kurulumu sekmesini tıklayın.
3. Sekmenin altında yer alan bağlantılar arasından İzin Verilen Siteler’i seçin.
4. Yalnızca bazı sitelerin hesabım için reklamları göstermesine izin ver seçeneğini belirtin.
5. Açılan sayfada, hesabınızın İzin Verilen Siteler listesinde yer alan URL’ler görüntülenir. Bu listeyi ilk kez kullanıyorsanız metin kutusu boştur.
6. Kutuya AdSense reklam kodunuzun görüntülenmesine izin vermek istediğiniz siteleri veya URL’leri girin.
7. Bu siteleri İzin Verilen Siteler listenize eklemek üzere Değişiklikleri Kaydet’i tıklayın.

Değişikliklerinizin geçerlilik kazanması genellikle 4 saat kadar sürer. Ancak bazı durumlarda değişikliklerinizin geçerlilik kazanması 48 saati bulabilir.

İzin Verilen Siteler listesinde yer almayan siteler veya URL’ler, tıklama veya gösterim kaydetmeyeceğinden bu sitelerden ve URL’lerden herhangi bir kazanç elde etmezsiniz. Bu nedenle listenizi güncel tutmaya özen gösterin.
Google Adsense

Google Adsense İçin İzin Verilen Siteler yazısına ait etiketler : , , ,
Google Adsense İçin İzin Verilen Siteler yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Google Adsense İçin İzin Verilen Siteler” için 1 Yorum

  1. Huseyin dedi ki:

    Güzel paylaşım olmuş gerçekten. Eline sağlık

Google Adsense İçin İzin Verilen Siteler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.