GMail Kendisini YeniliyorGMail Kendisini Yeniliyor

Google’ın e-posta servisi GMail’de önemli değişiklikler yapacağı ile ilgili söylentiler bir süredir bazı internet sitelerinde telaffuz ediliyordu. Google’un analistler günü toplantısında bu söylentiler resmi olarak doğrulandı ve GMail’de yapılacak yenilikler hakkında bazı bilgiler verildi. Bazı GMail kullanıcılarının e-posta kutularında yeni sürüme ulaşmak için kullanılabilecek bir link yer aldığı belirtilirken, Java ile yeniden yazılan kod sayesinde GMail’in artık daha hızlı çalışmasının sağlandığı ifade edildi. Google’dan konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmazken yeni GMail’in irtibat listesi (contact list) özellikerinde de önemli geliştirmeler yapılacağı belirtildi. Yeni GMail’i deneyenler, irtibat listesinin sadece bir liste olmaktan çıkarak adeta Google’ın tüm servislerini entegre edebilecek başlı başına bir uygulama kimliğine kavuştuğu yorumunda bulunuyor.

Yeni arabirimde kullanıcıların çok büyük bir çoğunluğunun memnun kalacağı en önemli özellik ise, GMail’in daha hızlı açılacak olması. Google Reader’da bulunan ve işlemlerin daha hızlı bir biçimde gerçekleştirilebilmesini sağlayan prefetching özelliği GMail’e de adapte edilerek sitenin daha hızlı açılması sağlanmış. Arabirim ile ilgili bazı ufak tefek değişiklikler de yapılırken, Picasa’dan doğrudan resim yükleme özelliği de GMail’e eklenmiş. GMail’in filtreleme özellikleri de geliştirilerek yenilenirken, Google’ın gerçekleştirdiği tüm yeniliklerde olduğu gibi GMail ile ilgili geliştirmelerin de aşamalı olarak tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde genişletileceği belirtiliyor.

TeknoAjan

GMail Kendisini Yeniliyor yazısına ait etiketler : , , , ,
GMail Kendisini Yeniliyor yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

GMail Kendisini Yeniliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.