Gitti gençliğimGitti gençliğim

Ağlayan kızlara hiç dayanamam. Hele bir de uzun sarı saçları ağzına burnuna karışmış bir kız göğüsüme yaslanmış zara gömleğimi salya sümük içinde bırakıyorsa o zaman içim cız eder. Çünkü ağlamayı iyi bilirim. Dünya üzerinde babamdan sonra sinema filmlerine en çok ağlayan ikinci kişi olduğum için ağlamanın göğüs kafesini nasıl acıttığını, beyninizi nasıl allak bullak ettiğini çok tatbik ettim. Garip bir şekilde ağlamayı kızlara yakıştıramam. Ve ne zaman kızın teki bir erkek için önümde ağlasa, benim de gözlerim dolar. Acırım, hem o kıza hem de kendime acırım. Ama o gün biraz daha farklıydı. Erkeklik hormonlarıma yenik düşmüş, göğüsümde ağlayan kızın duygularını istismar etmeye karar vermiştim. Olayı hemen anlatmaya başlıyorum.

Birincisi bazı arkadaşlar soruyor, buraya neden sürekli kız hikayeleri yazıyorsun. Sanırım daha çok ilgi çekici olduğu için yazıyorum. İkincisi benim için o alem hâlâ tam anlamıyla keşfedilmediği için yazılarım sayesinde o yolculuğu yazılarımla yapmak istiyorum.

Göğüsümde ağlayan sahte sarışın kızın hikayesi klasiklerdendi. Sevgilisi ile tartışıp pişmanlık duyacağı sözler ettikten sonra kendince ikinci sıraya koyduğu başka bir arkadaşının yanında dert yanma merasimiydi. O ikinci sıraya koyduğu arkadaş bendim. Bunun mütemadiyen farkındaydım ama ses çıkarmıyordum. O sarışın olayı bana anlattıkça, ben de onunla üzülmüş gibi davrandım. Araya da zaman zaman diğer çocuktan soğutma lafları sokuyordum. “Bu bence bir kıza söylenecek söz değil.”, ” Senin değerini bilememiş. Çok büyük hata yapmış”, ” Sen herşeyin en güzelini hak eden bir kızsın”, ” Kendini bu kadar hırpalama. Hata senin değil.”

Bunun gibi bir yığın söz ile kızın kafasını karıştırdım. Kız ağlamayı kesti ve biraz sakinleşti. Elime bir peçete alıp yavaşça kızın gözündeki damlaları sildim. Centilmence davranışımın gerektiği saygıyı göreceğini biliyordum. Ortamın biraz ısındığını farkettim. Çünkü susuyorduk ve temkinli adımlar atıyorduk. Sonra aramızda şu cümleler geçti. Söze ben başladım. Çünkü adım erkekten gelmeliydi.

– Sana bir tavsiye vereyim. Aşkı unutmanın en iyi yolu, daha büyük bir aşktır. Nefret değil.
– Ne demek istiyorsun ?.
Beni konuşturmaya çalıştığını anlamıştım. – Yani, çevrene daha iyi bak. Hiç ummadığın yerden çıkabilir aşk.
– Doğru. Çok çok yakında olabilir. Keşke de öyle olsa zaten.
Bingo. Işıklar yeşil yanmaya başlamıştı. Göz kırptım. – Benden bir şeyler mi duymak istiyorsun ?.
Hiç cevap vermedi. Bende hayatımın riskini aldım ve eğilerek dudağından öptüm.

O da cevap verdi. Beklediğim bu değildi ama. Daha çok zevk almayı istemiştim ama bu olmamıştı. Mutlu olduğum bile şüpheliydi. Kızın duygularını istismar ettim ama elime hiç bir şey geçmedi.
Kıssadan hisse vereyim. Kızların duyguları ile oynamayın.

Gitti gençliğim yazısına ait etiketler : , , , , , , , ,
Gitti gençliğim yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Gitti gençliğim Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.