“GERİCİ VE BÖLÜCÜ TERÖR SÜRÜYOR”“GERİCİ VE BÖLÜCÜ TERÖR SÜRÜYOR”

ANKARA – Yargıtay Başkanı Osman Arslan, Türkiye’de gerici ve bölücü terörün dış destekli olarak varlığını sürdürdüğüne işaret ederek, ”Teröre karşı mücadele ülkemizin en doğal ve meşru hakkıdır. Hukuk devleti olarak terörle mücadelenin zorluğu bilinmektedir” dedi.
Adli yılın başlaması dolayısıyla Yargıtay’da düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bazı bakanlar, milletvekilleri, hakimler ve savcılar katıldı.
Arslan, aralık ayında yaş haddinden emekliye ayrılması nedeniyle son kez yaptığı adli yıl konuşmasında, ”Yüce Atatürk’ün en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak, Yargıtay’da sonsuza kadar görevini sürdürecektir” dedi.
Cumhuriyetin temel niteliklerine herkesin sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Arslan, “Cumhuriyeti, Atatürk ilke ve inkılapları ile cumhuriyetin kazanımlarını korumak konusunda her kurum ve her yurttaş kendisini görevli saymalıdır. Çağdaşlığın ve uygar dünyada saygın bir yer almanın gereği budur” diye konuştu.
Gerek Türkiye’de gerekse dünyada süren terörün, insan hakları ve demokrasiler için tehdit oluşturduğuna da işaret eden Arslan, “Daha güzel bir dünyada ve ülkede yasamak istiyorsak; terörü bitirmek için, herkes görevini eksiksiz yerine getirmelidir” ifadelerini kullandı.

Serhat İnside

“GERİCİ VE BÖLÜCÜ TERÖR SÜRÜYOR” yazısına ait etiketler : , , , , , , , ,
“GERİCİ VE BÖLÜCÜ TERÖR SÜRÜYOR” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“GERİCİ VE BÖLÜCÜ TERÖR SÜRÜYOR” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.