Gerçeği ararken-1Gerçeği ararken-1

Ben bazen sanrı gibi düşünce nöbetleri geçiririm. Beynimi allak bullak ederler. Kendimden dahi şüphe duyacak kadar paranoyalarım olur. Ama bazen. Bana bu sorunları çıkartan birincil sebep gerçeğin ne kadar gerçek olduğu ile ilgili psikopatça şüphelerimdir. Bana sanki hiç bir şey gerçek gibi gelmiyor. Daha doğrusu bizim hiç bir büyük “aydınımız” tarafından tutarlı bir gerçek tanımlaması yapılmadı.

Ben buradan yazılarımı okuyan kişilerin düşünceleri aksine avare şekilde ortada gezip kız avlayan sonra da onlarla ilgili hikayelerimi burada yazan birisinden çok daha fazlayım. En başta sorunlarım ve problemlerim var. Beni daha güçlü yapan sorunlarım var. Ne kadar nefret etsem de onlardan, o sorunlar beni özgürleştiriyor. Hayatıma milyonlarca mum yakıyorlar. İşte bu yüzden sizinle gerçek ile olan düşüncelerimi paylaşıyorum.

İnsan vücudu mükemmeldir. Hiç bir kusuru yoktur. İşte bu yüzden de kibirlidir. Sadece kendi gördüğü,duyduğu veya tattığı maddeleri gerçek sınıfına koyar. Bu da bence fevkalade yanlıştır. Gerçeğin kanıta veya kendini kanıtlamaya ihtiyacı yoktur. Bence o başka bir boyuttur, başka bir evrendir. Yer,zaman gibi gerçeğinde evrende bir ağırlığı ve yer kaplaması vardır. Gerçeği aramaya gerek yok. O hep içimizde.

Yazı dizim devam edecektir.

Gerçeği ararken-1 yazısına ait etiketler : , , ,
Gerçeği ararken-1 yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Gerçeği ararken-1 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.