Gerçeği araken-2Gerçeği araken-2

Kısa yazı dizimizin muhtemelen son bölümüne gelmiş bulunuyoruz. Kısa ve öz olduğunu düşünüyorum. Çünkü hep içimde sıkıntı yaratan bu gerçeklik mevzusu beni delirmenin eşiğine getirdi. Bakırköy hastanesini ziyaret edecek türde veya ucu paslı bir çivi ile insan beyinlerini dağıtacak bir delilik değil bu. Bambaşka, insanı yalnızlaştıran bir delilik.

Hayatın kendine ait, kendine özel gizemleri var. Bu tür gizemlerim üstüne kafa patlatırsak, bir süre sonra bizim kafamız patlıyor. Öylesine yaşama razı olmak zorundayız. Yine de bu gerçeklik meselesini kafama takmadan duramıyorum. Duyu organlarımızın bizi uyardığı her şey gerçekmidir ?. Bence değil. Daha öncede dediğim gibi belki de gerçeklik yaşayan bir nesnedir. Olamaz mı ?. Çok mu fantastik veya kurgusal bir düşünce ?. Belki. Ama eğer bunu düşünmeye kudretimiz yetiyorsa, neden olmasın ?. Hayatta her şey olabilir. Düşündüğümüz anda imkansızlık ortadan kalkar. İmkansız yoktur, sadece daha az hayal gücü vardır.

Sonnuç olarak; Ben Dünya’daki gerçeği arayışımı sürdürmekte kararlıyım. Bu işte tüm kalbimi ve zihnimi veriyorum.

Gerçeği araken-2 yazısına ait etiketler : , , , , ,
Gerçeği araken-2 yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Gerçeği araken-2 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.