Gençliğin Durumu Nere Gidiyor ?Gençliğin Durumu Nere Gidiyor ?

 işsizlik

Bu gençliğin hali nereye gidiyor? Birleşmiş Milletler’in açıklamasına göre 12 milyon gençten 5 milyonu ne okula gidiyor ne de işe.Çok vahim bir durum.5 milyon genç işsiz ve Recep Tayyip Erdoğan kalkmış Türkiye’nin geleceği için herkes 3 çocuk yapsın.3 çocuk ne demek ya.Bunu başbakan diyor anlamıyorum bu kadar işsiz varken birde 3 çocuk yapın diyor.Bana kalırsa Çin’de ki gibi çocuk sayısına sınır konmalıdır.Çin’de 1 çocuktan fazla yapmak yasak Neden? çünkü adamlar zeki.Türkiye’de ise 7-8 çocuklu aileler var.Mesala benim oturduğum semtin biraz yukarısında gecekondu bölgesi var orda her ailenin en az nüfusu 7 veya 8 kişi. Sonrada fakiriz, çocuklara bakamıyoruz, iş yok diye yakınıp duruyorlar.O zaman az doğur çocuk doğururken bizemi sordun.Bakamıyacaksan doğurmayacaksın.Niye çok doğurdun diyincede Allah verdi diyolar.Bu kafayla hiç bir yere varılmaz.Zaten olduğumuz yerde sayıyoruz sürekli…

Gençliğin Durumu Nere Gidiyor ? yazısına ait etiketler : , , ,
Gençliğin Durumu Nere Gidiyor ? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Gençliğin Durumu Nere Gidiyor ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.