FTP Nedir? – FTP Nasıl Çalışır?FTP Nedir? – FTP Nasıl Çalışır?

Bu sayfada, “FTP nedir?” sorusuyla ilgili özet bilgileri bir araya getirmeye çalıştık.

FTP nedir? FTP, “File Transfer Protocol” (Dosya Transferi Protokolü) kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. FTP, internete bağlı iki bilgisayar arasında dosya aktarımı yapmak için geliştirilen bir internet protokolüdür. Geçmişte, FTP yapmak için görsel arayüzlü programlar henüz geliştirilmemişti. Bu nedenle FTP yapmak için, metin temelli bir program aracılığı ile, komutları metin olarak ayrıntılı bir şekilde yazmak gerekiyordu, bu nedenle FTP yapmak zahmetli bir işti. Ancak günümüzde internetin yaygınlaşması ve daha insanın FTP yapmaya ihtiyaç duymasıyla birlikte, görsel arayüz kullanan FTP programları da pek çok firma tarafından geliştirilmeye başlandı ve FTP yapmak ezbere bilinmesi gereken onlarca komuttan oluşan bir yük olmaktan çıktı.

Kaynak: BilgisayarDefteri.Com

FTP Nedir? – FTP Nasıl Çalışır? yazısına ait etiketler : , , , , ,
FTP Nedir? – FTP Nasıl Çalışır? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

FTP Nedir? – FTP Nasıl Çalışır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.