Fransa daki Türkler AyaklandıFransa daki Türkler Ayaklandı

Fransa parlamentosunda bugün oylanacak 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını reddetmenin suç sayılmasını öngören yasa teklifinin meclis genel kurulunda tartışılmasından önce çok sayıda Türk vatandaşı protesto gösterisi yapıyor.

Paris dışında Lyonn, Strasbourg, Nantes ve Ruan kentlerinden sabah saatlerinde otobüslerle gelen yaklaşık 5000 kişi ellerinde Türk ve Fransız bayrakları ve yasa teklifine karşı çıkan pankartlarla tepkilerini dile getiriyor.

Türk göstericiler, “Tarihi tarihçiler yazar, siyasetçiler değil”, “Düşünce özgürlüğü ihlal edilmesin”, “Tarihi tartışma siyasi tartışma olamaz” yazılı pankartlar taşıyor.

Yasa aleyhine sloganların atıldığı gösteride, polislerin çok sıkı güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Gösteriyle ilgili olarak Aa muhabirine açıklamada bulunan Paris Trabzonlular Derneği başkanı Bülent Cumhur, “Biz sabah saatlerinden beri Fransa’nın dört bir yanından gelerek burada toplandık. Bu yasa teklifi meclisten geçecek, ama senatodan geçmesini engellemek için elimizden geleni yapacağız. Fransa’daki Türkler artık daha bilinçli. seçimlerde sandık başına gidip siyasi gücümüzü de ortaya koymak için çalışacağız” dedi. – PARİS

Fransa’daki Türkler Ayakta!

Fransa daki Türkler Ayaklandı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Fransa daki Türkler Ayaklandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.