Fitch ten 21 Bankaya Negatif Şok!Fitch ten 21 Bankaya Negatif Şok!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, aralarında Societe Generale, Santander ve Intesa Sanpaolo’nun da bulunduğu 7 İtalyan, 8 İspanyol, 4 Fransız ve 2 Belçika bankasının kredi not görünümünü “Durağan”dan “negatif”e çevirdi.

Kuruluş yaptığı açıklamada, kararda, özellikle Avrupa olmak üzere pek çok küresel bankanın karşı karşıya bulunduğu yapısal tehlikelerin ve 16 Aralık’ta Avro Bölgesi’ne üye 6 ülkenin kredi not görünümlerin “Durağan”dan “negatif”e düşürülmesinin etkili olduğunu vurguladı.

Fitch, kredi not görünümleri “Durağan”dan “negatif”e düşürülen Fransız bankacılık gruplarının Societe Generale, Groupe BPCE, Dexia Credit Local, La Banque Postale; İtalyan bankalarının Banca Monte dei Paschi di Siena (MPS), Banca Popolare di Sondrio (BPS), Banco di Desio e della Brianza (BDesio), Banco Popolare, Iccrea Holding, Intesa Sanpaolo ve Unione di Banche Italiane – UBI Banca; Belçika bankalarının KBC Group, Deixa Bank Belgium; İspanyol bankalarının ise Santander, BBVA, Caixabank, Bankia, Caja Laboral, Banco Cooperativo Espanol, La Caixa ve la confederation des caisses d’epargne CECA olduğunu kaydetti. – MİLANO

Fitch ten 21 Bankaya Negatif Şok! yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Fitch ten 21 Bankaya Negatif Şok! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.