Fitch den ABD ye UyarıFitch den ABD ye Uyarı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, ABD’nin artan borç yükünün “AAA” kredi notunu tehdit ettiği uyarısında bulundu.

Kuruluş yaptığı açıklamada, ABD’nin notunun düşürülmesine ilişkin bir kararın 2013’ten önce beklenmediğine dikkati çekerek, seçimlerin ardından ABD Yönetimi ve Kongrenin 2013 yılında en önemli görevlerinin, bütçe açığını azaltmak için güvenilir bir plan ortaya koymak ve ülkenin borç yükünü istikrara kavuşturmak olacağını ifade etti.

Böyle bir stratejinin eksikliğinin ülkenin “AAA” olan uzun vadeli kredi notunun 2013 yılı sonuna kadar düşürülmesi olasılığını artırdığına işaret eden Fitch, 2013 yılı için federal borçlanma tavanının artırılması konusunda anlaşma sağlanması gerektiğinin de altını çizdi.

Kuruluş, ABD’nin kredi not görünümünü Kasım ayında “Durağan”dan “negatif”e düşürmüştü.

Bir diğer kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor’s (S&P) da ABD’nin uzun vadeli kredi notunu Ağustos ayında “AAA”dan “AA+”ya çekmişti. – WASHINGTON

Leoparın Zorlu Timsah AvıBeşiktaş’ın Eski Yengesinden Bikini Şov

Fitch den ABD ye Uyarı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Fitch den ABD ye Uyarı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.