Ferrari’den karara tepkiFerrari’den karara tepki

Uluslararası Otomobil Federasyonu’nun (FIA), Formula 1’deki casusluk skandalında McLaren’e ceza vermemesi Ferrari’yi kızdırdı. FIA kararında, McLaren’in Ferrari’ye ait bilgileri ele geçirdiği ama araçlarında kullanıp kullanmadığı belirlenemediği için şimdilik cezaya gerek olmadığını açıklamıştı. Ferrari’nin patronu Jean Todt, “Eğer biri suçluysa cezalandırılmalıdır. Alınan karar bu sporun güvenilirliğini ciddi şekilde zedelemiştir” dedi. FIA’nın kararı veren 25 kişilik kurulunun İtalya üyesi Luigi Macaluso da, McLaren’in cezalandırılması için kimseyi ikna edemediğini açıklayarak, “Yalnızca ben McLaren’in suçlu olduğunu savundum. Benim için onlar suçludur, bu kadar. Juve daha azı için küme düşürüldü” dedi.

RENAULT’DAN DESTEK

Ferrari’ye bir destek de Renault’nun patronu Flavio Briatore’den geldi. Briatore, “Bu kararı anlamış değilim. Bu bana Pontius Pilate’yi (Hz.İsa’nın çarmıha gerilmesinden yahudilerle birlikte sorumlu tutulan Roma valisi) hatırlattı” yorumunu yaptı. Eski Ferrari sürücüsü Mika Salo ise Fin gazetesi Ilta-Sanomat’a bu skandalın yeni olmadığını belirtip, “Benim dönemimde de vardı. Onların telsiz konuşmalarını dinlerdik. Her idmandan sonra Hakkinen’in mühendisleri ile tartışmalarını duyardık” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Sabah

Ferrari’den karara tepki yazısına ait etiketler : , , , , , , ,
Ferrari’den karara tepki yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Ferrari’den karara tepki Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.