FarmVille’i hackleyen 10 Yaşındaki DahiFarmVille’i hackleyen 10 Yaşındaki Dahi

FarmVille'i hackleyen 10 Yaşındaki Dahi

‘Çiftlik’ benzetimli oyunlardaki zamanın yavaş ilerlemesinden sıkılan 10 yaşındaki bir hacker, FarmVille’i hackleyerek ürünlerinin daha hızlı büyümesini sağladı.

FarnVille’de ilerlemenin çok zaman aldığını düşünen CyFi kod adlı küçük hacker, tablet bilgisayarında ve akıllı telefonunda çalıştırdığı oyundaki zamanı hızlandırdı. Birçok oyun yazılımında bu çeşit hileleri engelleyen önlemler bulunduğunu belirten CNET sitesi, CyFi’ın bir yolunu bularak bu engellemeleri aştığını belirtti.

Yaşı yüzünden gerçek kimliği açıklanmayan çocuğun ebeveynlerinin de birer hacker oldukları ve 1993’ten bu yana her yıl Las Vegas’ta düzenlenen popüler hacker konferansı ‘DefCon’ a katıldıkları bildirildi.

CyFi da aynı konferansın bu yıl ilk kez çocuk hackerlar için düzenlenen panelinde keşiflerini açıkladı. Panelin sponsorları genç hacker’ı ‘başarısından ötürü’ ödüllendirdi.

FarmVille’i hackleyen 10 Yaşındaki Dahi yazısına ait etiketler :
FarmVille’i hackleyen 10 Yaşındaki Dahi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

FarmVille’i hackleyen 10 Yaşındaki Dahi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.