Faili meçhulde kritik ifadelerFaili meçhulde kritik ifadeler

Ankara’daki faili meçhul cinayetler soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski özel harekat polisleri Ayhan Çarkın ve Ercan Ersoy’un ek ifadeleri alındı. Çarkın, tutuklu bulunduğu Sincan F Tipi Cezaevinden, Ersoy ise Elmadağ L Tipi Cezaevinden jandarma eşliğinde Ankara Adliyesine getirildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel, ilk olarak Ercan Ersoy’un yaklaşık 45 dakika süreyle ek ifadesini aldı.

Ersoy’un ardından, Çarkın’ın ifadesi alındı. Çarkın’ın ifade işlemi 1 saat 40 dakika sürdü.

Çarkın, savcının odasına çıkarılırken bir gazetecinin, “Tahliyeleri nasıl karşılıyorsunuz?” sorusuna, “Adalete ben karışamam. Ben üzerime düşeni yaparım” yanıtını verdi.

İfade sonrasında jandarma eşliğinde adliyeden götürülen Çarkın, bir gazetecinin “İçeride tehdit edildiniz mi?” sorusuna, “Beni kimse tehdit etmedi” karşılığını verdi.

Çarkın, gazetecilerin başka soruları üzerine ise birkaç defa, “Karanlıklar aydınlanacak” dedi.

Taraf Gazetesi’ne konuşan Ayhan Çarkın, “Tarık Ümit öldürüldü. Gömüldüğü yeri biliyorum. Eğer mahkeme isterse cesedinin yerini söylerim. Çıkartır DNA testi yaparlar” demişti.

 

Faili meçhulde kritik ifadeler yazısına ait etiketler : ,
Faili meçhulde kritik ifadeler yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Faili meçhulde kritik ifadeler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.