Facebook’un 3’te 2’si bayanFacebook’un 3’te 2’si bayan

Dünyanın en popüler sosyal ağı Facebook’un üçte ikisini bayan kullanıcıların oluşturduğu belirlendi.

Paul Francis isimli bir blog sahibi, çeşitli veri toplama teknikleri kullanarak dünyanın ne popüler sosyal ağı Facebook’un kullanıcı istatistiklerini çıkardı. Hayli enterasan sonuçların yer aldığı araştırmada, Facebook’un üçte ikisini bayan kullanıcıların oluşturduğu ortaya çıktı.

Facbook’un, dünyanın önde gelen 31 ülkesinde toplam 42,966,780 üyesi bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri, 18 milyon kullanıcıyla bu ülkelerin en başında geliyor. ABD’yi sırasıyla, İngiltere (6.8 milyon üye), Kanada (6.7 milyon üye), Avustralya (1.9 milyon üye) ve Türkiye (1.6 milyon üye) takip ediyor.

Facebook üyelerinin % 36.12 dilimlik bölümünü erkek kullanıcılar, % 63.88 dilimlik diğer bölümünü ise bayan kullanıcılar oluşturuyor. Araştırmaya göre, en çok bayan kullanıcıya sahip ülkeler Çin (%73) ve İrlanda (%72). Facebook’un en düşük bayan kullanıcıya sahip olduğu ülkeler ise; Arabistan, Pakistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır.

Facebook’un 3’te 2’si bayan yazısına ait etiketler :
Facebook’un 3’te 2’si bayan yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Facebook’un 3’te 2’si bayan Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.