Facebook hesabınız kapandıysa ne yapmalısınız ?Facebook hesabınız kapandıysa ne yapmalısınız ?

Eğer Facebook hesabınızı açtığınız zaman hesabınıza erişemiyorsanız ve size hesabınızın geçici bir süre durdurulduğu uyarı yazısı ekranınızda göründüyse hesabınız geçici bir süreliğine ya da süresiz olarak kapatılmış demektir. Bu durumun sebepleri şunlar olabilir ;

-Arkadaşınız olmayan diğer kullanıcılara çok sık mesaj atmanız ve bu mesajların  Facebook tarafından spam olarak gözükmesi.

– Arkadaş olarak eklediğiniz kişiler eğer tanımadığınız kişiler ise bir kaç şikayet sonucu hesabınız kapatılabilir.

– Profil resminizin ya da paylaştığınız resimlerin ırkçı söylemler içermesi, uygunsuz olması, bir kişi yada kuruluşu hedef alması gibi nedenlerden dolayı hesabınız kapatılabilir.

– Kendinize ait olmayan sahte bir hesap açılması  ve o kişi gibi davranılması bir kural ihlalidir.

-Daha önceden uyarı alınmasına rağmen o konuyla ilgili istenmeyen yasaklı davranışı devam ettirmek hesabınızın kapanmasına yol açabilir.

Hesabınız kapatıldıysa ilk olarak yapmanız gereken  şey hesabınızda kullandığınız mail adresini kontrol etmektir. Çünkü Facebook hesabınızı bloke etmeden önce yapmış olduğunuz kural ihlaliyle ilgili size bir uyarı niteliğinde mail atar ve hesabınızın kapatılacağını bildirir. Bu maili okuyup gerekli cevabı bildirdiğiniz takdirde Facebook tekrar profilinizi inceler ve kural ihlali yapılmadıysa hesabınız tekrar açılır. 

Facebook hesabınız kapandıysa ne yapmalısınız ? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Facebook hesabınız kapandıysa ne yapmalısınız ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.