Evrenimin ÖtesiEvrenimin Ötesi

Dışarıdan iyi bir dinleyici olarak tanınırım. Herkesi, her zaman, her durumda dinleyip, onların bekledikleri soruları sorduğum için sorunlu insanlar arasında popülerim. Halbuki, onlar ve sorunları umurumda bile değil. Onlar, kendilerince mühim sorunlarını anlatılarken, ben kafamda Fenerbahçe’ye ilk on bir kurarım, izlediğim sinema filmerinin oyuncularını hatırlamaya çalışırım, şarkı mırıldanırım. Alakasız eylemler yaparım kendimce. Onlar karşılarında kaşları hafifçe çatılmış parlak siyah gözler ile ciddi bir adam gördüklerinden bunun farkına bile varmazlar. En azından ben öyle sanıyorum. Pek tabii bu durumda benim söylediklerimin insanlar tarafından ciddiyetle dinlenmesini beklemiyorum. Bir kaç sene önce bu duruma üzülüyordum ama artık üzülmüyorum. Eskiden, aile meclislerinde benim değer verdiğim önemli insanların arasında fikirlerimin sorulmamasına çok bozulur ve kırılırdım. Sonra farkına vardım ki, önemli değil. Ben onları halk tabiri ile “kıçımdan” dinliyorsam, onlarında beni dinlememelerine bozulmak gibi bir hakkım hayatın dengesine isyan olur. O yüzden bu işten vazgeçtim artık.

Zaten ben hiç bir zaman babamın yanına gidip ” Baba, sakallarım yeni çıkmaya başladı. Yanlış keserim diye korkuyorum. Bu konuda bana yardım edermisiniz ?” diyemem. Veya sevdiğim bir ağabeyimin yanına gidip ” Ali ağabey, sınıfta çok beğendiğim bir kız var. Sevimli bir yüzü ve güzel gözleri var. Sanırım ondan hoşlanıyorum. Sence ne yapmalıyım ?.” deme cesareti bende yok. Benim sorunlarım hep içimde kalmıştır. Daha çok acı çekmeyi göze alarak, onları içimde tutarım. Bazen o sorunların içimde patladığıda olur ama yine ” Kol kırılır, yen içinde kalır” felsefemden vazgeçmem.

Yine bu konu ile ilgili başka bir eksiğimde, hayatta hiç istediğim soruları soramadım. En büyük hayalim öyle bir yarışma programı yapmaktır. Sorulmayanları soracak bir program. Ama en abes, en saçma soruları. Tamer Karadağlı’ya ” Kadın manyağımısınız ?”, ya da KaDer başkanı hanımefendiye ” Cinsel tercih olarak kadınlarımı tercih ediyorsunuz ?” Levent Kırca’ya ” Mizah diye yaptığınız sarhoş taklitlerinin ne zaman iğrenç olduğunu anlayacaksınız ?” gibi sorular soran bir yarışma yapmak istiyorum. Kendilerini olduklarından büyük zanneden insanları kendilerine getirecek bomba gibi program olurdu. Umarım birileri bunu yapar.

Evrenimin Ötesi yazısına ait etiketler : , , , ,
Evrenimin Ötesi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Evrenimin Ötesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.