Etli EkmekEtli Ekmek

Etli Ekmek

Malzemeler

1 kilo un
2 tane yumurta ve yeteri kadar tuz.
İç malzemesi için
Yarım kilo kıyma
3 tane fazla sert olmayan domates
3 tane sivri biber
3 tane kuru soğan
Yeteri miktarda tuz,karabiber ve tereyağı.

Yemeğin Tarifi

İlk once yemeğimizin iç malzemesini hazırlayalım ;Soğan biber ve domateslerimizi çok ince olacak şekilde kıyın ve bu karışımı kıymamızın içine koyun daha sonra elinizle karşımışı homojen olarak bir şekilde yoğurun yoğurma işleminden sonra hamurumuzu hazırlamaya başlıyalım ve karışımımızı bu arada dinlenmeye bırakalım.Hamuru yapmadan once bir miktar un ayırın ve diğer unu 2 adet yumurta tuz ve su ile bir kaba boşaltın ve kulak memesi kıvamında bir hamur elde edin.Hamur hazır olduktan sonra hamuru mandalina büyüklüğünde parçalara ayırın.Un yardımıyla hamurları teflon tavanıza sığacak şekilde oklava ile açın dikkat edin hamur cok fazla kalın olmasın.
Açtığınız yufkanın yarısına kıymalı harçtan yayın,diğer yarısını üzerine kapatıp,kenarları açılmasın diye hamurunuzun kenarlarını ezin.Tavanıza yağ koyup ocakta ısıtın hazırladıgınız etli ekmeklerinizi tavanızda pişirmeye başlayın ve pişirirken cevirdiğinizde pişmiş tarafına tereyağı surun.Pişen etli ekmeklerinizi göz zevkinize gore kesin ve sıcakken servis yapın.

Etli Ekmek yazısına ait etiketler :
Etli Ekmek yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Etli Ekmek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.