Et Hakkında Bilinmesi GerekenlerEt Hakkında Bilinmesi Gerekenler

ET HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER:Eti kaynamış suya atın. Hem tadı güzel olur hem de et suyu arı kalır. Et suyuna biraz baharat ekleyip çorba yerine sıcak sıcak servis yapabilirsiniz.Eti haşlarken bırakın köpürdükçe köpürsün. Acılığı azalır.Et yemeğinizi bir gün önceden hazırlayın. Pişirdikten sonra bekletin. Ertesi gün etsuyunun yağları daha çabuk çözlülür.Patatesle eti ayrı tencerelerde (ikisi de tuzlu suda) haşlayın. Çünkü patates et suyunu bulandırır.Eti dostlarından ayırmayın. İri deniz tuzu, değirmen karabiberi, kornişon, halka soğanlar, asortik hardal ve turşu. Yanında da taze köy ekmeği…Kemikli eti ayrı pişirin. Tencerede çok az et suyunda haşlayın veya alüminyum folyoya sarıp fırına verin. Böylece et kemikten ayrılmaz. Kızarmış ekmekle ve bol tuzla tadın.

Et Hakkında Bilinmesi Gerekenler yazısına ait etiketler : , , ,
Et Hakkında Bilinmesi Gerekenler yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

“Et Hakkında Bilinmesi Gerekenler” için 1 Yorum

  1. admin dedi ki:

    Paylaşım için sağol 😉

Et Hakkında Bilinmesi Gerekenler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.