Esrarengiz Işığın Sırrı Ortaya ÇıktıEsrarengiz Işığın Sırrı Ortaya Çıktı

Avrupa’da dün akşam gökyüzünde görülen esrarengiz parlak ışığa, Soyuz roketinin enkazının neden olduğu ortaya çıktı.

Avrupa’da dün akşam birçok ülkeden gökyüzünde görülen gizemli parlak ışığa, arızalı Soyuz roketinin atmosfere giren enkaz parçasının yol açtığı bildirildi.

Belçika Kraliyet Gözlemevi’nden yapılan açıklamada, dün 17.30’a doğru Belçika, Hollanda, Fransa ve Almanya’nın gözlenen ışık topunun, Soyuz roketinin son katının atmosfere girmesinden kaynaklandığı belirtildi.

Almanya, Belçika’nın güneyi ve Fransa’nın kuzeyinde dün akşam görülen uzun ve parlak ışık halk arasında büyük merak yarattı, 30 saniye süren ışık kaymasının görüntülerinin internete konması üzerine, özellikle Almanya’da rasathanelerin telefonları kilitlendi.

Bu gizem, Belçika rasathanesinin bugün yaptığı ve parlak ışık kaymasına cuma günü fırlatılan arızalı Rus füzesinin yol açtığı açıklamasıyla ortadan kalkmış oldu.

Rus yetkililer, bir askeri ve sivil amaçlı uydu taşıyan Soyuz-2.1 B roketinin fırlatıldıktan dakikalar sonra Sibirya’ya düştüğünü açıklamışlardı.

Yetkililer, ayrıca Rus uydusundan 50 santimetre büyüklüğünde bir parçanın ”Kozmonotlar Caddesi”nde bir evin çatısına isabet ettiğini bildirmişlerdi.

Bu arada, Belçika basını, Dünya’ya düşmesi beklenen bir başka Rus uydusunun da birkaç hafta içinde Avrupa’da bir yere düşeceğini ileri sürdü.

2012 Yılının En Pahalı Otomobilleri

Esrarengiz Işığın Sırrı Ortaya Çıktı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Esrarengiz Işığın Sırrı Ortaya Çıktı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.