Eski liderler bu müzede buluştuEski liderler bu müzede buluştu


ESKİŞEHİR’de Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Yılmaz Büyükerşen’in yaptığı Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Osmanlı padişahları ve devlet adamları ile sanatçıların balmumu heykellerinin bulunduğu müze seçim sonrası açılmayı bekliyor.

Eski liderler burada buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Semti’ndeki Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’nin alt katını Balmumu Heykel Müzesi’ne dönüştürdü. Maliye Profesörü ve aynı zamanda heykeltıraş olan Yılmaz Büyükerşen, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan seçimlerin ardından açılışını yapacağı müzeyi, Hürriyet Treni ile Eskişehir’e gelen yazarlara gösterdi.

Hürriyet Gazetesi yazarları Yalçın Bayer, Mehmet Y. Yılmaz, Ahmet Hakan, Faruk Bildirici ve Uğur Ergan’ın gezdiği müzede Osmanlı padişahları ve devlet adamları, Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk’ten Ahmet Necdet Sezer’e kadar olan Cumhurbaşkanları ile yan yana koltuklarda oturan İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Süleyman Demirel,Turgut Özal ve Necmettin Erbakan’ın balmumu heykelleri bulunuyor.

Büyükerşen tarafından yapılan heykeller arasında sanatçılar Haldun Dormen, Cüneyt Arkın, Nüket Duru, Zuhal Olcay, Beyazıt Öztürk ve yazar Turgut Özakman’ın da heykelleri yer alıyor.

GELİRİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi’nin 12 Haziran seçimlerinden sonra açmayı planladıklarını kaydetti. Balmumu Müzesi’ni ziyaretçilerin ücretli olarak gezebileceklerini, buradan elde edilen gelirin ise yetenekli üniversiteli öğrencilerin eğitim harcamalarına aktarılacağını belirten Büyükerşen, heykellere giydirilen kıyafetlerin bir bölümünün hibe yoluyla, bir bölümünün de Sarar Şirketler Grubu’nun sponsorluğunda temin edildiğini söyledi.

Eski liderler bu müzede buluştu yazısına ait etiketler :
Eski liderler bu müzede buluştu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Eski liderler bu müzede buluştu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.