Erkeklerin kadınlardan önce ölmesinin nedeniErkeklerin kadınlardan önce ölmesinin nedeni

Erkeklerin kadınlardan önce ölmesinin nedeni

İngiliz bilimadamları, gelişmiş ülkelerde erkeklerin kadınlardan daha önce ölmesindeki temel nedenini belirledi.

Tobacco Control’ün internet sitesinde yayımlanan araştırmada, gelişmiş Avrupa ülkelerinde erkeklerin kadınlardan kısa yaşamasının nedenine ışık tutmak için kollarını sıvayan bilimadamları, bu konudaki en önemli etkenin sigara içmek olduğunu tespit etti.

Dünya Sağlık Örgütünün 30 ülkedeki değişik hastalıklardan kaynaklanan ölüm oranlarına ilişkin verilerini değerlendiren bilimadamları, cinsiyetler arasındaki ölüm oranlarındaki farklılıkların sigara içme alışkanlığından kaynaklandığını gözlemledi.

Araştırmaya göre, Danimarka, Portekiz ve Fransa dışındaki ülkelerde ölüm oranlarında cinsiyetler arasındaki farklılığın arkasında yüzde 40 ila yüzde 60 oranında sigaranın bulunduğunu ortaya koydu.

Bilimadamları Malta’da ise bu oranın yüzde 74 olduğunu belirtti.

Bu aralığın önümüzdeki yıllarda kapanabileceğini ifade eden bilimadamları, ancak gençlerin hale sigarayla ilgilendiği uyarısında bulundu.

AA

Erkeklerin kadınlardan önce ölmesinin nedeni yazısına ait etiketler :
Erkeklerin kadınlardan önce ölmesinin nedeni yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Erkeklerin kadınlardan önce ölmesinin nedeni Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.