Erkekler Kıyafet Alışverişlerinde Nelere Dikkat Etmelidir ?Erkekler Kıyafet Alışverişlerinde Nelere Dikkat Etmelidir ?

C3337C68FD52704381DD976DrSon yıllarda kadınlar kadar olmasa da artık erkler de nasıl giyindiklerine çok önem vermekte ve modayı, son trendleri en az kadınlar kadar yakından takip etmektedirler. Erkekler alışveriş yaparken vücut tiplerine ve ten, saç renklerine göre alışveriş yapmalıdır. Bugün erkeklerin kıyafet alışverişlerinde nelere dikkat etmesi gerektiği konusunun üzerinde duracağız ve bu konuda sizlere ip uçları vereceğiz.

– Eğer kişi kiloluysa renk tercihini koyu renklerde yapmalı, gömlek ve ceketlerde boyuna çizgili modelleri tercih etmelidir.

– Boyunuz kısaysa mutlaka dikine çizgili gömlekler tercih edilmeli, ceketlerin omuzları tam oturmalı, etek ve kol boyuna dikkat edilmeli ve bileğe doğru daralan pantolonlar tercih edilmelidir, bu sayede bacak boyu daha uzun gösterilebilir. Ceketlerde iki düğmeli olmalıdır.

– Uzun boylu erkekler ise dikine çizgili modellerden kaçınmalı, farklı renklerde ceket ve pantolonlar giymeli, dar paça pantolonlar giyilmemeli, boru paça pantolonlar giyilmelidir. Ayrıca vücuda çok oturan kıyafetler tercih edilmemelidir. Duble paça pantolonlar kullanılmalıdır. Ceketler pötikareli tercih edilebilir. Ayrıca seçilen gömleğin yakası çok sivri ve dik olmamalıdır.

– Sarışın veya beyaz tenli erkekler koyu renk kıyafet seçmeye özen göstermelidir.

– Esmerler ise gri, füme tonlarında kıyafet seçmelidirler.

– Buğday tenli erkekler ise toprak rengi, yeşil tonları kıyafet seçebilirler.

Bunların yanı sıra dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi ise çorap renginin pantolonla aynı renkte olmasıdır. Kemerle ayakkabıda aynı yada birbirine uyacak renkte olmalıdır. bulunduğunuz ortamlarda  kolonya ve losyonlarınızın kullandığınız parfümün kokusunun önüne geçmesine izin vermeyin
. Hepinize iyi alışverişler dileriz.

Erkekler Kıyafet Alışverişlerinde Nelere Dikkat Etmelidir ? yazısına ait etiketler :
Erkekler Kıyafet Alışverişlerinde Nelere Dikkat Etmelidir ? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Erkekler Kıyafet Alışverişlerinde Nelere Dikkat Etmelidir ? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.