Erdoğan: “Türkiye’yi huzur ülkesi haline getirdik”Erdoğan: “Türkiye’yi huzur ülkesi haline getirdik”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “4.5 yılda Türkiye’yi bir kriz ülkesi olmaktan çıkarıp, bir huzur ülkesi haline getirdik” dedi.Genel seçimlerin ardından geldiği İstanbul’da, Üsküdar Emniyet Mahallesi Gürgen sokaktaki evinin önünde vatandaşların sevgi gösterileri ve tezahüratlarıyla karşılanan Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile vatandaşları selamladı.
Erdoğan, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmaya, İstanbul’da partinin oylarının ciddi şekilde arttığını, ancak milletvekili sayısında bir azalma olduğunu ifade ederek, bundan sonraki seçimlerde hem oy, hem de milletvekili sayısını artırmayı hedefleyeceklerini kaydetti.

Teşkilatın kendi güçlerine güç kattığını dile getiren Erdoğan, “4.5 yılda Türkiye’yi bir kriz ülkesi olmaktan çıkarıp, bir huzur ülkesi haline getirdik. Bundan sonraki süreçte hedefimiz, bunu devam ettirmektir” diye konuştu.

Diğer siyasi partilere oy verenlerin mesajlarını da gayet iyi anladıklarını dile getiren Erdoğan, seçim süresince Türkiye’nin birçok ilini dolaştıklarını, adeta Türkiye’nin vücut dilini gördüklerini ve Türk Milletinin ne dediğini bire bir anlayıp, bire bir yaşadıklarını söyledi.

Başbakan Erdoğan, önümüzdeki süreçte bu mesajları yerine getirmek istediklerini de belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti anlayışıyla daha ileri bir demokrasi ve Türkiye için çalışacağız. Türkiye’yi bu süreçte çok daha iyi tanıdık. Çünkü sadece Ankara’dan Türkiye tanınmıyor. Dünyanın her yerinden seçim sonrasında bizi aradılar. Türkiye’nin dış politikada da hak ettiği önemi gördüğünü anladık.”

Kaynak : AA

Erdoğan: “Türkiye’yi huzur ülkesi haline getirdik” yazısına ait etiketler : , ,
Erdoğan: “Türkiye’yi huzur ülkesi haline getirdik” yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Erdoğan: “Türkiye’yi huzur ülkesi haline getirdik” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Gizlemek istediğiniz kodları buraya koyabilirsiniz. Örneğin sayyac kodu koyup ikonun görünmemesi için bu kodu koyabilirsiniz.